Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66707.07
4.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3492.6
3.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.2
5.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.2
4.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Alman Otoriteleri, Worldcoin Projesini Soruşturuyor!

Reuters’ın haberine göre, Bavyera Veri Koruma Gözetim Ofisi, geçtiğimiz yıldan beri Worldcoin projesini incelemeye almış durumda.

Clock
Paylaş
Alman Otoriteleri, Worldcoin Projesini Soruşturuyor!

Alman düzenleyici kurumu olan Bavyera Veri Koruma Gözetim Ofisi, Worldcoin kripto projesinin kullanıcılarının hassas biyometrik verilerinin nasıl kullanıldığına dair “yeterli ve açık” bilgiye sahip olup olmadıklarını araştırıyor.

Worldcoin projesinin veri koruma uygulamaları ve gizlilik politikalarıyla ilgili inceleme ve denetimler, Avrupa Birliği veri koruma kuralları gereği Bavyera Veri Koruma Gözetim Ofisi tarafından yürütülüyor. Reuters’ın haberine göre, Bavyera Veri Koruma Gözetim Ofisi, geçtiğimiz yıldan beri Worldcoin projesini incelemeye almış durumda.

728×90 muhabbit - Alman Otoriteleri, Worldcoin Projesini Soruşturuyor!300x250 muhabbit - Alman Otoriteleri, Worldcoin Projesini Soruşturuyor!

Bu soruşturmanın odak noktası ise, Worldcoin’in kullanıcıların kişisel bilgilerini nasıl işlediği ve gizlilik konusundaki uygulamaları üzerinde yoğunlaşıyor. Kurumun Başkanı Michael Will, yaptığı açıklamada “Bu teknolojilerin finansal bilgi transferi alanında kullanımı, henüz tam olarak etkin bir şekilde incelenmemiş gibi görünüyor” şeklinde bir ifadede bulundu.

Ayrıca, hassas biyometrik verilerinin işlenmesine ilişkin kullanıcıların rızasını almanın da önemli bir risk teşkil ettiğini vurguladı. Kullanıcıların, bu tür verilerin nasıl kullanıldığı hakkında yeterli ve net bilgiye sahip olmadıklarını söyledi.

İlginizi çekebilir: Worldcoin Nedir? Şeytani mi? Peki Başarılı Olacak mı?

Fransız ve İngiliz düzenleyiciler de Worldcoin’i inceliyor

Alman yetkililer, Tools for Humanity şirketinin Worldcoin projesinin ana şirketi olduğu için kasım ayından itibaren bu konuyu araştırıyor. Aynı zamanda Fransız ve İngiliz düzenleyiciler de Worldcoin’in veri toplama ve kullanma uygulamalarını incelemeye almış durumda.

Worldcoin projesi, 29 Haziran’da Almanya’da piyasaya sürüldü ve Auth0’nun kimlik doğrulama ve yetkilendirme platformu üzerine kuruldu. Proje, kullanıcıların biyometrik verilerini taramak ve toplamak için “orbs” adı verilen özel bir teknoloji kullanıyor. Orbs, Almanya’da üretiliyor ve Worldcoin’in ana geliştirme merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar