Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67991.8
-3.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3792.25
0.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.91
-5.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.9
-4.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Alman Spor Devi Puma Metaverse Açılımı Yapıyor!

Son günlerde peş peşe gelen marka tescil başvuruları Puma’nın önümüzdeki günlerde Metaverse’te kendine bir yer edineceğine işaret ediyor.

Clock
Paylaş
Alman Spor Devi Puma Metaverse Açılımı Yapıyor!

Alman çok uluslu spor devi Puma, metaverse’e girmeye hazırlanan perakende şirketlerinin arasına adını yazdırdı. Sanal ürün satışlarına zemin yaratmak için gerçekleştirilen 11 Ocak tarihli marka tescil başvurusu, Puma’nın metaverse açılımının ilk adımı olarak görülüyor.

728×90 muhabbit - Alman Spor Devi Puma Metaverse Açılımı Yapıyor!300x250 muhabbit - Alman Spor Devi Puma Metaverse Açılımı Yapıyor!

Gerben Fikir Mülkiyeti’nden avukat Josh Gerben başvurunun amacını şu şekilde açıkladı:

Amacımız, sanal gerçeklik oyun ve eğlence hizmetleri için etkileşimli bir web sitesi ve bilgisayar aplikasyon yazılımı sağlamak. Diğer bir deyişle sanal platformlar için çevrim içi, indirilemeyen sanal ayakkabılar, kıyafetler, şapkalar, gözlükler, çantalar, spor çantaları, sırt çantaları, spor ekipmanları, resimler, oyuncaklar, aksesuarlar, dijital tasarımlar ve animasyon tasarımları, karakterler, avatarlar, ve dijital yardımcı grafikler üretmek.

Puma’nın metaverse atılımını özellikle genç müşterileri için daha çekici kılmak amacıyla halihazırda kendisiyle çalışan LaMelo Ball, Deandre Ayton ve Mikey Williams gibi sporcuları değerlendirebileceği ifade ediliyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Adidas ve Nike, Puma’yı Metaverse Yarışında Geride Bıraktı!

Metaverse atılımı yapmak üzere kollarını sıvayan ilk spor şirketi Puma değil. Sektörün diğer önde gelen markaları Nike ve Adidas geçtiğimiz sene benzer marka tescili başvurularında bulunarak bu yeni teknolojik girişim için ne denli hevesli olduklarını ortaya koydular.

Örneğin Nike, “Nike,” “Just Do It,” “Air Jordan,” ve “Jumpman” gibi artık birer kült haline gelmiş logolarını sanal alemde kullanabilmek için tescil ettirdi. Adidas ise yalnızca kendi NFT’lerini oluşturmadı, aynı zamanda Ethereum temelli NFT oyun metaverse’ü The Sandbox’tan da sanal bir alan satın aldı.

Geçtiğimiz günlerde Venturebeat.com’a konuşan Adidas Originals’ın pazarlama ve iletişim başkan yardımcısı Erika Wykes-Sneyd, şirketin yeni teknolojik gelişmelere yönelik tutumunu şu sözlerle ifade etmişti:

Yeni çağı oluşturan fikirlere yönelik hevesli tutumumuzun bir parçası olarak yaratıcılığın tam merkezinde konumlanıyor, yani metaverse’e giriş yapıyoruz. Adidas Originals’ın buraya giriş yapmasından daha doğal bir şey olamaz. Çünkü metaverse ihtimallerin sınırsız olduğu, herkesin kendi orijinal fikirlerini dile getirdiği ve bunun için ödüllendirildiği vahşi bir dünya.

Adidas ve Nike girişim fikirlerini çoktan somut adımlara çevirmişken Alman şirketi Puma’nın tam olarak ne zaman kendi sanal ürünlerini piyasaya süreceği hâlâ belirsizliğini koruyor.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar