Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53514.02
3.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3139.59
2.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.83
5.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.9
2.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Almonty Industries: Fed’in Enflasyonu Kontrol Altına Alması 10 Yıl Sürebilir

Clock
Paylaş
Almonty Industries: Fed’in Enflasyonu Kontrol Altına Alması 10 Yıl Sürebilir

Almonty Industries CEO’su Lewis Black Amerikan Merkez Bankası Fed’in eğer şimdiden aksiyon alıp para harcamaya bir son vermezse enflasyonu kontrolü altına almasının 10 yıl sürebileceği uyarısında bulundu.

Ayrıca Fed’in faiz artırımına da gitmesi gerek. Mevcut enflasyona karşı işe yarayabilecek tek önlem bu.

Binance BannerBinance Banner

Black’e göre Rusya-Ukrayna Savaşı enflasyonu direkt olarak etkileyen faktörlerin başında geliyor.

Halihazırda pek çok sıkıntımız var ve dünya genelinde hükümetler çok fazla para bastı. Ekonomiye bu kadar çok parayı birdenbire sokarsanız bunun sonucu kaçınılmaz olarak enflasyon olur. Şimdilerde Putin’i suçlamak moda oldu. Ancak Putin’in Ukrayna’yı işgalinden önce pek çok ürünün fiyatı çoktan tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştı bile.

Enflasyonun devam etmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getiren Almonty CEO’suna göre problemin çözümünün ilk aşaması, bir problemin olduğunu kabul etmek. CEO, bu aşama gerçekleşene kadar bir döngünün içerisinde hapsolmaya mahkum olunduğunu da ekledi.

Almonty Industries
Almonty Industries

Almonty CEO’su Kıtlık Uyarısında Bulundu

Fed Başkanı Jerome Powell 21 Mart 2022 tarihinde yaptığı bir açıklamada enflasyonun çok yüksek olduğunu kabul etti ve Fed’in istikrarı sağlamak için gerekli adımları atacağını belirtti. Powell, faizi %25 taban puandan fazla artıracağına da işaret etti.

Enflasyonu kontrol altına almak zorundalar. Eğer kontrolden çıkarsa, bu ekonominin 10 senesine mal olabilir.

Black aynı zamanda yakın bir zamanda tedarik zincirindeki sıkıntılardan ötürü kıtlıkların baş gösterebileceğini de hatırlattı.

Tedarik zincirinde yaşanan sıkıntılar ürünlere erişimi azaltıyor. Ve eğer ürünlere erişim azalırsa, tüketim azalır, bu da sabit enflasyona zemin hazırlar. Satın alamıyorsan, harcayamıyorsun demektir. Bu da para akışını kısıtlar ve en azından enflasyon artışını yavaşlatır.

Tedarik kıtlığı aynı zamanda daha yavaş bir büyüme anlamına da geliyor.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Madenciliği Nedir?

Global madencilik şirketi olan Almonty’nin CEO’su Black, sektördeki 15 senelik tecrübesi ile dikkat çekiyor. Özellikle tungsten madenciliğinde isim yapan Black’e göre elektrik araçların bataryaları başta olmak üzere tungsten pek çok alanda oldukça faydalı bir maden ve madencilik sektörü de ekonomik problemlerden derinden etkileniyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar