Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62091.18
1.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3433.17
1.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.03
0.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.9
0.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ALTER ile Blok Zinciri Üzerinde İletişim Başladı!

Blok zincirleri hayatımıza yenilikler getirmeye devam ediyor. Güvenlik ve gizlilik esaslı ALTER platformunda on-chain iletişim dönemi başladı.

Clock
Paylaş
ALTER ile Blok Zinciri Üzerinde İletişim Başladı!

Blok zinciri tabanlı bir iletişim platformu olan ALTER’dan merakla beklenen ürün güncelleme duyurusu geldi. ALTER ile bundan sonra bire bir mesajlaşma ve 500 katılımcıya kadar varan gruplar oluşturabilmek mümkün. Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte, birden fazla sohbet ekranı aynı anda kontrol edilebiliyor, aralarında hızlı geçişler yapılabiliyor.

Binance BannerBinance Banner

Duyuru ile birlikte ALTER üzerindeki iletişimin resmen başlangıcı yapılmış oldu. ALTER’ı diğer iletişim platformlarından ayıran en önemli özellik ise hiç şüphesiz; blok zinciri üzerinde kurulmuş olması, güvenlik ile gizlilik sağlaması.

İlginizi çekebilir: Muhabbit ve AlterDapp AMA Etkinliği Gerçekleşti!

Sohbet ve Gruplar

Gizliliği koruyan Secret Network blok zinciri üzerinde kurulu ALTER’ın sohbet özellikleri kullanıcı hakları, gizlilik ve güvenlik, içeriklerin şifrelenmesi ve kullanım kolaylığı gibi parametreler esas alınarak tasarlandı.

ALTER sohbet özellikleri, ALTER mail özelliği ile aynı şifreleme modelini kullanıyor. Her mesaja ait hash; Secret Network blok zinciri üzerinde kayıt altına alınıyor ve diğer Web 2.0 iletişim platformlarının aksine ALTER’da üçüncü partiler kullanıcılar arasında aktarılan bu verilere hiçbir şekilde erişemiyor.

İlginizi çekebilir: Merkeziyetsiz Uygulama (dApp) Nedir?

ALTER kullanıcıları, sınırsız ekranda sohbet etme ve grup kurma imkanına sahipler. Ancak ALTER tarafından yapılan açıklamaya göre bir grubun optimum katılımcı sayısı 500’den fazla olmamalı. Şimdilik bu sınırın olmasının sebebi; kullanıcıların cihazlarındaki donanımsal limitler ile birlikte mesajların şifrelenme süreci.

Her mesaj, “Perfect Forward Secrecy” tarafından şifreleniyor ve bir anahtar oluşturuluyor. Kullanıcılar, ALTER’ı kullandıklarında mesajlarının ardından kısa bir bekleme süresi deneyimleyeceklerdir. ALTER ekibi ise, bu bekleme süresini azaltacaklarını ve grup katılımcı sayısını ise 65 bin kişiye kadar çıkaracaklarını söylüyor.

Gelecek aylarda ALTER; sohbet özelliğine emoji, dosya paylaşımı, iletileri iletme ve yanıtlama gibi seçenekler de getirecek. Ayrıca ALTER ekibi; gruplar için profil resimleri kullanma, grup sohbet izinleri, özel sohbet odaları için NFT sahipliği şartı, topluluklar için DAO gibi özellikleri de yakın geçmişte devreye alacağını aktarıyor.

İlginizi çekebilir: Decentralized Autonomous Organization (DAO) Nedir?

Adres Defteri

ALTER adres defteri; ekibin ifadesine göre kullanıcılara kolaylık tanımak üzere tasarlanmış. Kullanıcılar tartışma konuları arasında hızlıca geçiş yapabiliyor ve iletişim halinde olduğu kişileri kolayca bulabiliyor. Bunlara ek olarak; hızlı not ekleme özelliği ile kullanıcılar kayıtlı notlarını diledikleri an diledikleri kişilere gönderebiliyor.

Ek Özellikler

ALTER uygulamasının yerel tokenı $ALTER, platform içerisindeki abonelik ödemeleri için kullanılıyor. Bu şekilde proje ekibi, tokenları ile platformun kendisini birleştirmenin ilk adımını atmış oldu.

Eğer bir kullanıcı abonelik ödeme yöntemi olarak ALTER tokenı seçerse, gelecekte piyasaya sürülecek tüm ürün sürümleri için indirimler elde edecek. Ayrıca ALTER token ödemesi yapanlar için depolama ve ek profil özellikleri gibi avantajlar da bulunuyor.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar