Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56908.57
10.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3262.19
6.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.23
5.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.1
0.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Amazon, Kurduğu NFT Platformunun Açılış Tarihini Açıkladı!

Amazon’dan Web3 için dev bir adım daha geldi.

Clock
Paylaş
Amazon, Kurduğu NFT Platformunun Açılış Tarihini Açıkladı!

Dünyanın en büyük online pazarlarından biri olan Amazon, Web3 üzerine yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket, yeni NFT pazarının 24 Nisan 2023 tarihinde açılacağını duyurdu.

Yeni NFT pazarı açılış aşamasında 15 adet NFT koleksiyonu ile açılış yapacak ancak NFT koleksiyonlarının isimleri hala açıklanmadı. E-ticaret şirketi Web3 ile uzun süredir ilgileniyordu ancak FTX borsasında yaşanan sıkıntılar sonrasında piyasaların alt üst olmasından dolayı planlarını ertelemişti. Ancak 2023 Ocak ayında Amazon, Avalanche ağı ile anlaşarak Web3 işlemlerine devam etmeye başladı.

Binance BannerBinance Banner

Dünya devi bir markanın Web3 alanına girmesi kripto para topluluğu tarafından da çok büyük heyecan ile karşılandı. Özellikle Amazon’un NFT’leri gerçek hayata entegre edebileceği fikri herkesi heyecanlandırıyor. Bu fikir ilk olarak Blockworks ile yapılan bir röportajda dile getirildi. Bu röportajda ayrıca Amazon’un kendi özel blok zinciri ağını da kurabileceği paylaşıldı.

Amazon, NFT’lerin gerçek hayata uyarlamak amacıyla teslimatların verilerini saklamak ve takip etmek için NFT kullanmayı amaçlıyor. Eğer Amazon bu planı gerçekleştirebilirse dünyadaki en büyük şirketlerden biri blok zinciri kullanarak ürünlerinin dağıtımını büyük oranda hızlandıracak ve işlem maliyetlerini düşürecek. Ayrıca NFT’ler için bir başka kullanım alanı da sunmuş olacak.

Amazon’un NFT pazarı başarılı olabilecek mi?

Twitter’da Amazon’un NFT pazarı kurmasını heyecan ile bekleyenlerin yanı sıra bu hareketin başarısızlıkla sonuçlanacağını düşünen de büyük bir grup bulunuyor. Bu grup, Amazon’un NFT pazarının Coinbase, GameStop ve Reddit NFT pazarlarının olduğu gibi çok başarılı olamayacağını savunuyor. Ancak, Amazon’un hali hazırda 300 milyondan fazla kullanıcı olduğunun da unutulmaması gerekiyor.

Amazon ve Avalanche ortaklığı

Ava Labs, kısa süre önce yaptığı açıklama ile işletmeler, kurumlar ve hükümetler arasında blok zincirinin benimsenmesini artırmak için Amazon Web Services (AWS) ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ortaklık kapsamında bireylerin Avalanche üzerinde node (düğüm) başlatması ve yönetmesinin kolaylaştırılması hedefleniyor. Böylece de geliştiricilerin, ağa daha fazla güç ve esneklik kazandırılması sağlanacak. Daha açık bir ifade ile AWS-Avalanche iş birliği, daha fazla kişinin Avalanche üzerinde düğüm başlatmasını sağlamış olacak.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar