Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59487.45
2.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3172.96
1.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.91
0.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $533.6
0.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Animoca Brands, Blockchain Tabanlı Oyun Ekosistemi İçin Bir Adım Daha Attı!

Animoca Brands, Fransız oyun geliştiricisi Eden Games’i satın aldığını duyurdu. 

Clock
Paylaş
Animoca Brands, Blockchain Tabanlı Oyun Ekosistemi İçin Bir Adım Daha Attı!

NFT ve sanal dünya odaklı oyun geliştiricisi Animoca Brands, yakın zaman önce yaptığı açıklama ile yeni bir anlaşma gerçekleştirdiğini duyurdu.

Şirket, açıklamasında, GEAR.CLUB, F1 Mobile, Need for Speed: Porsche ve Rally gibi araba yarışı odaklı oyunların yaratıcısı olan Fransız oyun geliştiricisi Eden Games’i satın aldığını duyurdu. 

728×90 muhabbit - Animoca Brands, Blockchain Tabanlı Oyun Ekosistemi İçin Bir Adım Daha Attı!300x250 muhabbit - Animoca Brands, Blockchain Tabanlı Oyun Ekosistemi İçin Bir Adım Daha Attı!

Bilindiği üzere eskiden Eden Studios olarak bilinen firma, 2010’lu yılların başına kadar Atari’nin bir parçası olarak çalışıyordu. Atari’den ayırlan şirket, Eden Games adı ile 2013 yılında bağımsız bir stüdyo olarak hizmet sunmaya başladı.  

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Kısa süre önce açıklanan satın alma, Animoca Brands’in bu yılın başından itibaren satın aldığı ikinci yarış odaklı oyun firması oldu. Hatırlanacağı üzere Hong Kong merkezli Animoca Brands, bu yılın şubat ayında, Torque Burnout ve Torque Drift gibi oyunların arkasındaki mobil oyun geliştiricisi Grease Monkey’i satın almıştı.

Bu yeni satın alma ile Animoca Brands, REVV Motorsport’un yanı sıra diğer blockchain tabanlı yarış video oyunları serisini geliştirmek için Eden Games’in deneyimini kullanmayı planlıyor.

Animoca Brands Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Yat Siu yeni anlaşma hakkında şu açıklamada bulundu:

“Yüksek kaliteli motor sporları video oyunları oluşturma konusundaki uzmanlığıyla Eden Games, REVV Motorsport ekosisteminin gelişimini hızlandıracak. Ayrıca, REVV topluluğuna ve yarış alanındaki metaverse dünyasına güçlü bir değer katacak.”

Animoca Brands Oyun Ekosistemini Büyütüyor

Son dönemlerde Animoca, oyun ve metaverse stratejilerini desteklemek için milyonlarca dolarlık fon topladı.

Animoca, 2017 yılında CryptoKitties’in üstün başarısının bir sonucu olarak Dapper Labs’a yatırım yaparak NFT’lerin büyümesinde birçok önemli dönüm noktasıyla yakından bağlantılı hale geldi.

İlginizi çekebilir: CryptoKitties Nedir?

2020 yılında Animoca, The Sandbox için 3 milyon dolarlık sanal arazi NFT’lerini satmadan önce F1 Delta Time oyununun lansmanı için Formula 1 ile küresel bir lisans anlaşması imzaladı. Son olarak Kasım 2021’in başında The Sandbox, NFT metaverse tabanını genişletmek için 93 milyon dolar daha topladı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar