BİZİ TAKİP EDİN

NEDİR

CryptoKitties Nedir?

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş CryptoKitties Nedir?

Yayın:

-

CryptoKitties, oyuncuların sevimli dijital kediler satın aldığı, ticaretini yaptığı ve ürettiği çevrim içi bir oyundur. 90’lı yıllarda doğanlar muhtemelen bu oydaki karakterlere benzeyen Pokémon veya Tamagochi’yi hatırlayacaklardır. Ancak CryptoKitties’in onlardan bir farkı var. Her bir CryptoKitty tamamen benzersizdir ve blok zincirinde değiştirilebilir olmayan bir token (NFT) ile temsil edilir.

Teknolojinin öncü bir örneği olarak, dağıtılmış defter teknolojisini kullanarak oluşturulan ve kripto topluluğunun hayal gücünü yansıtan eğlenceli bir oyundur.

Cryptokitties Nasıl Çalışır?

CryptoKitties, ERC721 token standardı kullanılarak Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş, değiştirilebilir olmayan tokenlerdir.

ERC721’in varlığından önce, blok zincirlerindeki belirteçler değiştirilebilir durumdaydı ancak ERC721, benzersiz, değiştirilemez tokenlerin oluşturulmasına izin verdi. CryptoKitties başlangıçta akıllı sözleşmeler ve ERC721 tokenleri kullanarak dijital kıtlık kavramını keşfetmek için tasarlandı.

Her CryptoKitty benzersizdir ve akıllı bir sözleşmede saklanan kendi dijital genomuna sahiptir. Genetik bir algoritma kullanılarak kendi benzersiz özellikleriyle herhangi bir CryptoKitties üretilebilir. Görsel görünümü veya fenotipi, akıllı sözleşmede depolanan değişmez genotip tarafından belirlenir.

CryptoKitty Nasıl Satın Alınır?

Kendi CryptoKitty’nize sahip olmak için birkaç şeye ihtiyacınız olacak: bir bilgisayar veya cep telefonu, MetaMask gibi bir kripto para birimi cüzdanı ve bir miktar da Ethereum.

Ardından, yapmanız gereken tek şey CryptoKitties pazarına gitmek, bir hesap oluşturmak, ilginizi çeken bir kedi seçmek ve “şimdi satın al” ı tıklamak. 

Kaynak:https://www.cryptokitties.co/search

CryptoKitties üretmek istiyorsanız aşağıda yer alan bağlantıdaki aşamaları takip ederek istediğiniz bir CryptoKitties karakteri üretebilirsiniz.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=dWUi8dkv5qU&feature=youtu.be

CryptoKitties Hacim Rekoru Kırdı

CryptoKitties başlangıçta Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edildi. Öyle ki oyunun başlamasından sonraki bir hafta içinde CryptoKitties, Ethereum’daki tüm işlemlerin % 13’ünü oluşturdu. CryptoKitties satışlarının toplam hacmi, Ekim 2020 itibariyle 61.000 ETH’nin yani yaklaşık olarak 22 milyon $’ın üzerinde bir hacmi oluşturuyor. 

CryptoKitties’in popülaritesi, herhangi bir anda yalnızca bu kadar çok işlemi işleyebilen Ethereum ağı için bir sorun haline geldi. Çünkü bir ağ yoğunlaştıkça ve yapabilmesi gereken işlem sayısı arttıkça bir kuyruk oluşmaya başlar. CryptoKitties’i yetiştirmek o kadar popüler hale geldi ki, platformda çalışan diğer işletmelerin işlemlerini hızlı bir şekilde doğrulamasını engelledi.

CryptoKitties Ortaklıkları

CryptoKitties, çevrim içi olarak alınıp satılabilen yeni bir dijital ürün biçimi olan kripto-koleksiyon oluşturmanın ilk adımıdır. CryptoKitties ilk zamanlar ölçeklendirme konusunda mücadele etti, ancak yeni bir blok zincirine geçiş, bu tamamen yeni endüstrinin gelişmesine yardımcı oldu.

CryptoKitties yaratıcıları Dapper Labs, şimdiden 11 milyon dolarlık yatırım toplayan ve Warner Music Group ve video oyunu yayıncısı Ubisoft’un desteğini alan Flow blockchain platformu için kapsamlı hedeflere sahip oldu. Ayrıca, mülkleri Flow blok zincirindeki kendi kripto koleksiyonlarına getirmek için NBA ve Animoca Markaları ile anlaşmalar imzaladılar.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fala NFT Haberleri İçin: NFT Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler