Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65106
-0.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3546.23
0.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.77
-0.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.6
0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Animoca Brands Formula E ile Dijital İçerik Anlaşması İmzaladı!

Anlaşma ile birlikte blockchain üzerinde oyun ve NFT’ler (non-fungible tokens) oluşturulması planlanıyor. Oluşturulacak oyun ile birlikte şirketin REVV Token’i için yeni bir kullanım alanı da oluşmuş olacak.

Clock
Paylaş
Animoca Brands Formula E ile Dijital İçerik Anlaşması İmzaladı!

Animoca Brands yaptığı açıklama ile birlikte Formula E ile dijital içerik lisansı anlaşması yaptığını duyurdu.

Anlaşma ile birlikte blockchain üzerinde oyun ve NFT’ler (non-fungible tokens) oluşturulması planlanıyor. Oluşturulacak oyun ile birlikte şirketin REVV Token’i için yeni bir kullanım alanı da oluşmuş olacak.

728×90 muhabbit - Animoca Brands Formula E ile Dijital İçerik Anlaşması İmzaladı!300x250 muhabbit - Animoca Brands Formula E ile Dijital İçerik Anlaşması İmzaladı!

Oluşturulacak oyun üzerindeki para biriminin REVV Token olması bekleniyor. Bu sayede oyunseverler REVV’in merkezsiz ekosistemine de giriş yapmış olacaklar.

REVV ekosistemi halihazırda Formula 1 ve MotoGP gibi diğer global oluşumlarla da işbirliği içerisinde bulunuyor.

Formula E

Formula E yarış dünyasını dijital dünyaya taşıyor. 2020 yılının başlarında ortaya konan E-Spor serileri ile yeni bir girişimde bulunan Formula E, gerçek dünyadaki sürüş fırsatlarını ve rekabetçi yapıyı dijitale taşıması ile tanınıyor. İlk olarak 2014 yılında elektrikli araçlar ile Çin’de bir sokak yarışı düzenleyerek elektrikli araç yarışlarını başlatan Formula E, dijital dünyada da benzeri girişimlerini sürdürüyor.

İklim değişikliğine karşı olarak elektrikli araçların adaptasyonu için çalışan Formula E, “sıfır karbon emisyonu” ile ortaya çıkan ilk yarış sporu olarak öne çıkıyor. Ek olarak Formula E bu alanda “sıfır karbon emisyonu” lisansını alan ilk spor olarak biliniyor.

Animoca Brands ile yapılan partnerlik sonucunda Formula E, uzun süreli bir anlaşmayı da başlatmış oldu. Blockchain üzerinde oluşturulacak oyun ile birlikte yarışçılar, araçlar gibi birçok farklı şey için NFT’ler oluşturulacak.

Ethereum “blockchain”i üzerinde ERC-20 Token olarak bulunan REVV Token, oluşturulacak tüm ürünler için öncelikli para birimi olacak. Tamamen dijital sahiplik mantalitesi ile ortaya çıkan REVV, kullanıcılara oyun ve varlıklar üzerinde tam kontrol sunmayı hedefliyor. REVV halihazırda blockchain üzerinde oluşturulan bir oyun olan F1 Delta Time tarafından da kullanılacak. F1 Delta Time’ın bu yılın sonuna doğru yayınlanması planlanmakta. Hazırlanan yeni blockchain tabanlı oyunun ise 2021 yılında yayınlanacak.

REVV Token halihazırda borsalarda alınıp satılmakta. Ek olarak burada bulunan linkten de REVV Token alabilmeniz mümkün.

Diğer blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar