Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66720
-0.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3496.14
0.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.13
-3.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.4
-0.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Animoca Brands, Web3 Alanında Lider Olmak İçin Yeni Hamleler Yapıyor!

Animoca, şirkete yeni üst düzey yöneticiler atadığını duyurdu.

Clock
Paylaş
Animoca Brands, Web3 Alanında Lider Olmak İçin Yeni Hamleler Yapıyor!

Hong Kong merkezli blockchain yazılım şirketi Animoca Brands, web3 dünyasındaki çalışmalarına devam ederken şirkete yeni üst düzey yöneticiler atadığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, şirkete yeni katılacak olan isimler arasında bulunan Alan Lau, Animoca Brands’in portföy şirketini denetlemek, birleşme ve satın alma ile iş geliştirmeyi yönetmek için Baş İş Yetkilisi olarak görev yapacak. Lau, şirkete katılmadan önce Tencent’in Çin’deki WeChat kullanıcılarına uygun fiyatlı internet sigortası sunan sigorta kolu WeSure’un CEO’su olarak görev yapıyordu. Lau ayrıca McKinsey Digital ve Citibank’ta da çeşitli görevlerde bulundu.  

728×90 muhabbit - Animoca Brands, Web3 Alanında Lider Olmak İçin Yeni Hamleler Yapıyor!300x250 muhabbit - Animoca Brands, Web3 Alanında Lider Olmak İçin Yeni Hamleler Yapıyor!

Bunun yanında Animoca Brands, şirketteki büyük ölçeklendirme girişimlerinden sorumlu olacak COO’luk görevini ise Minh Do’ya emanet edecek. Ekibe katılmadan önce Minh, Greater China işletmelerinin Genel Müdürü olarak, küresel bilgi hizmetleri ve danışmanlık şirketi Gerson Lehrman Group’ta çalıştı. Minh ayrıca Hong Kong ve New York’ta avukatlık görevi de yapıyordu.  

Yeni ekip, Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı Yat Siu, Grup Başkanı Evan Auyang, Kuzey Amerika CEO’su Robby Yung ve COO Arnold Concepción ile birlikte şirkette önemli stratejik, organizasyonel ve operasyonel kararları yönetecek.

Yine başka bir isim olan Joanne Chan, şirketteki finansal sistemlerin güncellenmesinden sorumlu olarak göreve başlayacak. CFO Yardımcısı olarak görev yapacak olan Chan, şirkete katılmadan önce Gerson Lehrman Group’ta finanstan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.  

Açıklamada ayrıca, Brian Chan’ın, stratejik planlamadan, yetenek geliştirme ve operasyonel projelere liderlik etmekten ve şirketin yönetişim, organizasyon sürecinde sürekli iyileştirmeler sağlamaktan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katılacağı belirtildi. 

Animoca Brands Büyümeye Devam Ediyor

Piyasa değeri açısından lider konumda olan Animoca, son birkaç yıldır yaptığı yatırımlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle blockchain tabanlı oyun şirketlerine yatırım yapan şirket, kısa süre önce yeni yatırımlarını duyurmuştu.

Geçtiğimiz hafta yapılan şirket açıklamasında, GEAR.CLUB, F1 Mobile, Need for Speed: Porsche ve Rally gibi araba yarışı odaklı oyunların yaratıcısı olan Fransız oyun geliştiricisi Eden Games’in satın alındığı açıklanmıştı.

animoca - Animoca Brands, Web3 Alanında Lider Olmak İçin Yeni Hamleler Yapıyor!

Yine hatırlanacağı üzere Hong Kong merkezli Animoca Brands, bu yılın şubat ayında, Torque Burnout ve Torque Drift gibi oyunların arkasındaki mobil oyun geliştiricisi Grease Monkey’i de satın almıştı.

Bunların yanında aldığı yatırımlar ile de adından söz ettiren Animoca Brands, şirket değerlemesini de sürekli artırıyor. Son olarak yeni bir fon duyurusu yapan şirket, 5,9 milyar dolarlık değerleme ile yaptığı son finansman turunda 75,32 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu.

Hatırlanacağı üzere ocak ayında şirket, 358,88 milyon dolarlık yeni fon sağladıktan sonra 5 milyar doların üzerinde bir değerleme elde etmişti. Şimdi ise şirket yeni bir finansman ile büyümesini sürdürmeye devam etti.

Yeni yatırımcılar arasında Liberty City Ventures, Kingsway Capital, Alpha Wave Ventures, 10T, SG Spring Limited Partnership Fund, Generation Highway Ltd, Cosmic Summit Investments Limited yer aldı. 

Animoca tarafı yaptığı açıklamada yeni sermayenin çeşitli alanlarda kullanılacağını belirtti. Bunlar arasında; stratejik satın alımlar, yatırımlar ve ürün geliştirmeyi finanse etmeye devam etmek, popüler fikri mülkiyetler için lisansları güvence altına almak ve çevrim içi kullanıcılar için dijital mülkiyet haklarını teşvik etmek yer alacak.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar