Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52123.99
0.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3000.37
2.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.07
-2.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.2
-0.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Animoca Brands Web3 Ekosistemi Yatırımlarına Devam Ediyor!

Animoca, web3 alanının gelişmesi için adımlar atmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Animoca Brands Web3 Ekosistemi Yatırımlarına Devam Ediyor!

Singapur merkezli Web3 oyun teknolojisi firması olan Planetarium Labs, Animoca Brands liderliğindeki yatırım turundan 32 milyon dolar topladığını duyurdu.

Başarılı bir şekilde tamamlanan turdaki diğer yatırımcılar arasında, Güney Koreli teknoloji devi Kakao’nun yatırım kolu olan Samsung Next, Planetarium ortakları Krust Universe ve oyna-kazan oyunu Mir4’ün yapımcısı WeMade yer aldı.

Binance BannerBinance Banner

Planetarium Labs oyun sistemi, geliştiricilerin tamamen Unity oyun geliştirme platformunda blok zinciri uygulamaları oluşturmasına olanak tanıyan bir yazılım geliştirme kiti olan Libplanet’e dayanmaktadır.

Konu hakkında açıklama yapan, Kurucu Ortak ve CEO Kijun Seo, Güney Koreli oyun stüdyosu Nine Corporation tarafından geliştirilen Nine Chronicles’ın bir sunucu olmadan çalıştığını ve operasyonlarının oyuncuları tarafından desteklenen bir blok zinciri ağı üzerinde çalıştığını söyledi. Seo, özellikle, birden fazla katılımcı tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir blok zinciri ağı olan Libplanet üzerinde çalıştığını söyledi. Planetarium’un da Libplanet’e ve ana ekosistem oluşturucusuna en önemli katkılardan biri olduğunu ekledi.

Ayrıca Planetarium’un, Libplanet çatısı altında daha fazla oyun getirmeyi planladığı belirtiliyor. Seo ayrıca, Planetarium’un APAC bölgesindeki büyük oyun stüdyoları ile bu yıl birden fazla topluluk odaklı oyun başlatmak için çalışmalar yapılacağını belirtti.

“Tek bir ağı paylaşan birden fazla oyun yerine, her oyun uygulamaya özel blok zinciri ağını çalıştırır. Ayrıca bu durum yönetişimi tasarlama ve ücretsiz oynamayı etkinleştirmek gibi gelişmeleri özelleştirme özgürlüğüne sahiptir. Ardından, oyuncular ve oyun topluluğu, her oyuna güç sağlayan merkeziyetsiz bir ağ çalıştırabilir.”

Libplanet teknolojisi, Animoca Brands, Binance Labs ve Ubisoft’u içeren 300.000’den fazla kullanıcısı ve destekçisi olan açık kaynaklı çevrim içi rol yapma oyunu Nine Chronicles’ta kullanıldı. Seo, Nine Chronicles’ın önümüzdeki hafta ikili staking programları ve oyuncu şampiyonaları da dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik içeren bir güncelleme yayımlayacağını söyledi.

Animoca Brands’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geleceğin, açık bir metaverse üzerinde devasa merkeziyetsiz dünyalar olduğuna kuvvetle inanıyoruz. Bu nedenle Planetarium Labs’in oyuncuları yaratıcı özgürlük ve tam dijital haklar ile güçlendiren topluluk merkezli blok zinciri oyunları vizyonunu desteklemekten mutluluk duyuyoruz.”

Animoca Brands Oyun Ekosistemini Büyütmeye Devam Ediyor

Piyasa değeri açısından lider konumda olan Animoca, son birkaç yıldır yaptığı yatırımlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle blockchain tabanlı oyun şirketlerine yatırım yapan şirket, kısa süre önce yeni yatırımlarını duyurmuştu.

Geçtiğimiz hafta yapılan şirket açıklamasında, GEAR.CLUB, F1 Mobile, Need for Speed: Porsche ve Rally gibi araba yarışı odaklı oyunların yaratıcısı olan Fransız oyun geliştiricisi Eden Games’in satın alındığı açıklanmıştı.

Yine hatırlanacağı üzere Hong Kong merkezli Animoca Brands, bu yılın şubat ayında, Torque Burnout ve Torque Drift gibi oyunların arkasındaki mobil oyun geliştiricisi Grease Monkey’i de satın almıştı

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar