Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66100
-0.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3560.18
1.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.97
-0.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.3
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Ankete Göre, Brezilyalıların %48’i BTC’yi Yasal Para Birimi Yapmak İstiyor!

Brezilyalılar, ankete katılan tüm ülkeler arasında El Salvador’un en büyük destekçisi olarak görünüyor.

Clock
Paylaş
Ankete Göre, Brezilyalıların %48’i BTC’yi Yasal Para Birimi Yapmak İstiyor!

Yerel haber kaynağı Valor Investe‘de yayınlanan ankete göre, Brezilyalıların %48’i ülkelerinin Bitcoin’i benimsemesi gerektiğini düşünüyor. Brezilyalıların %31’i bu fikre katıldığını, %17’si ise kesinlikle katıldığını belirtti. Araştırmada Brezilyalıların yanı sıra Arjantin, Kolombiya, Kosta Rika, El Salvador, Venezuela ve Meksika’dan insanlara da yer verildi.

728×90 muhabbit - Ankete Göre, Brezilyalıların %48'i BTC'yi Yasal Para Birimi Yapmak İstiyor!300x250 muhabbit - Ankete Göre, Brezilyalıların %48'i BTC'yi Yasal Para Birimi Yapmak İstiyor!

Ankete göre, Brezilyalıların %56’sı El Salvador’un yasal para birimini BTC yapmasını destekliyor. Bununla birlikte Brezilyalıların %48’i kendi ülkesinin de BTC’yi yasal para birimi yapmasını istiyor.

Brezilya’daki kripto para birimi hakkında soru sorulduğunda, katılımcıların %31’i ülkede ilerleme gördüklerini söyledi. Bunun yanında %35’i Güney Amerika ülkesinin hala diğer ülkelerden geride kaldığını söyledi. Bunun dışında ankete katılanların %23’ü gelecekte çok daha fazla Bitcoin kullanıcısı olacağını söyledi. Sadece %4’ü Brezilya’da kripto para için bir gelecek olmadığını düşünüyor.

Araştırmaya göre, Brezilyalıların %55’i BTC’yi bir alternatif yatırım olarak düşünüyor. Brezilyalıların %39’u BTC’yi enflasyondan ve ekonomik istikrarsızlıktan çıkış bileti olarak görüyor. Öte yandan, ankete katılanların %37’si teknolojik trendlere ayak uydurmak için BTC ve kripto para satın aldıklarını söyledi. Bunun dışında ankete katılanların %92’si Bitcoin hakkında bilgi sahibiyken, sadece %31’i Ethereum hakkında bilgi sahibi..

Sherlock danışmanı Luiz Eduardo Abreu Haddad’a göre, Bitcoin pazarı Latin Amerika’da büyümeye devam ediyor. Haddad bu eğilimin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini düşünüyor. Luiz Eduardo Abreu Haddad sözlerine şu şekilde devam etti:

Brezilya’da daha yumuşak düzenlemeler, kurumsal yatırımcıları ve şirketleri sektöre çekmiştir. Salvador’un deneyi, Latin Amerika ülkeleri için blok zinciri ve kripto para birimlerini ekonomilerine nasıl dahil edecekleri ve vatandaşlarına daha fazla refah sağlayacakları konusunda büyük bir referans olabilir.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar