Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63762
2.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.93
1.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.43
-2.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.7
0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Yapılan Ankete Göre, Ukrayna Kripto Para Farkındalığı En Yüksek Olan Ülke!

Ankete göre kripto para konusunda en bilinçli ulus Ukrayna, daha sonra Rusya ve ABD geliyor.

Clock
Paylaş
Yapılan Ankete Göre, Ukrayna Kripto Para Farkındalığı En Yüksek Olan Ülke!

Yapılan araştırma ve ankete göre Ukrayna, kripto para ve dijital varlıklarla en çok ilgilenen ülke oldu. Kripto para farkındalığı konusunda Rusya ve ABD, sırayla 2’nci ve 3’üncü oldular.

Kripto para aracı kurumu BrokerChooser, dünya genelinde kripto para konusunda en bilinçli ülkenin hangisi olduğunu belirlemek için toplam dijital varlık sahibi sayısı ve küresel benimseme endeksi gibi çeşitli faktörleri ele aldı. Kısaca bahsetmemiz gerekirse BrokerChooser, bağımsız yatırımcıların ihtiyaçlarına uygun bir aracı bulmalarına yardımcı olur.

Binance BannerBinance Banner

Birçok mali, ekonomik, politik sorunlara rağmen Ukraynalılar, dijital varlıklara en çok ilgi gösteren ırk olarak öne çıktı. Ankete göre Ukrayna 10 üzerinden 7,97 puanla ülkeler arasında kripto para farkındalığı en çok olan ülke oldu. Ankette Rusya 2’nci sırada yer alırken, ABD 3’üncü sırada yer aldı. Ankette dördüncü sırada ise Kenya yer alıyor. Kenya’da ekonomik açıdan iyi durumda olmayan bir ülke olarak bahsedebiliriz. Kenya’daki halk sahip oldukları paranın değer kaybetmesinin önüne geçmek istediği için dijital varlıklara dönüştürüyorlar.

Ekonomik açıdan sorun yaşayan veya enflasyon değeri yüksek olan ülkeler, genellikle kripto paralara ilgili olurlar. Bunun en büyük sebebi ise kripto paralar, o ülkelerin ekonomik veya finansal açıdan daha iyi bir duruma getirme şansı olarak görülür.

Ukrayna ve Kripto Paralar

Ukrayna’da kripto paralar konusunda bazı durumlar karışmış görünüyor. Kripto paraları bir ödeme aracı olarak kullanmak Ukrayna’da yasak. Ancak kullanıcılar kripto para borsalarında kripto paraları alıp satabiliyor.

Ukrayna parlamentosu uzun zamandır beklenen Dijital Varlıklar yasasını, Eylül ayında kabul etmişti. Ülkedeki kripto paralara regülasyon getirmek için tasarlanan yasa, Aralık ayında ilk taslağı oluşturuldu daha sonra yeniden yazıldı. Yapılan revizelerle beraber yasa, Haziran ayında ülkenin yasama organına tekrar sunuldu.

Yeni yasanın uygulanması için Ukrayna’daki yetkililerin Vergi Kanunu üzerinde bazı değişikler yapmasını gerekiyordu. Bununla birlikte ülkenin cumhurbaşkanı yasayı imzalaması gerekiyordu. Ancak Volodymyr Zelensky, yasayı Ukraynalı milletvekillerine iade etmeye ve bazı değişiklikler talep etmeye karar verdi.

Dijital Varlıklar yasası, kripto paralar için gerekli olduğunu düşünülüyor. Zelensky, yasayı tekrardan düzenlemek devleti maddi açıdan zorlayacağını düşündüğü için kendisi daha fazla revizyon talep etti.

Yasa, dijital varlıkları maddi olmayan mallar olarak tanımlamakta. Dijital varlıkları ikiye ayıran yasa, teminatlı ve teminatsız olarak gruplandırıyor. Öte yandan yasa, kripto para birimlerini Ukrayna’da yasal bir ödeme aracı olarak kabul etmeyecek.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar