Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51628.4
1.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3005.42
3.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.72
3.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.4
1.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Apple Pay İle Bitcoin (BTC) Alımının Önü Açılabilir

Bitcoin Ödemeleri Startup’ı OpenNode, yeni projesi sayesinde Apple Pay ile Bitcoin alımının önünü açabilir. Bu noktada çözüm satıcılar için hizmet sağlayabiliyor.

Clock
Paylaş
Apple Pay İle Bitcoin (BTC) Alımının Önü Açılabilir

Bitcoin Ödemeleri Startup’ı OpenNode’un yeni projesi ile Apple Pay ile Bitcoin (BTC) alımının önü açılabilir. Bu noktada çözüm, satıcılar için hizmet sağlayabiliyor. Apple Pay ile ödeme alan kullanıcılar çözüm sayesinde alınan ödemeleri direkt olarak Bitcoin’e çevirebilecek.

Binance BannerBinance Banner

Sistem ile birlikte müşterilerin fiat para ile yaptığı ödemeler OpenNode’un ortağı Wyre’dan geçerek Bitcoin’e dönüştürülebiliyor. Daha sonra tekrardan hesaplarına ödemenin karşılığı kadar Bitcoin geçirilmiş oluyor. Bu işlemlerin hepsi otomatik olarak yapılmakta. Yani satıcıların herhangi bir işlem yapması gerekmiyor.

Şu anda beta sürümünde olan çözüm, satıcılar için kullanılabilir durumda. Birkaç ay içerisinde tam sürümün hizmete başlayacağı OpenNode tarafından belirtildi.

Satıcıların tek yapması gereken müşterilerin ödeme yaparken, “ApplePay” ile ödeme yapmasını beklemek.

Jack JIa From wyre

Bu çözüm ile birlikte müşteriler fiat para ile alışverişini yaparken satıcı ise aynı alışverişin ödemesini Bitcoin olarak alabilecek.

Mevcut müşterilerimizin çoğu, ödemelerinin büyük kısmını Bitcoin’de tutmakta. Sayı vermek gerekirse de 5000 civarında müşterimiz bulunuyor.

Afnan rahman ceo of opennode

Lüks Eşya Sektörü

2020 itibariyle kayıtların iyice arttığını belirten Rahman, lüks eşya sektörünün özellikle ilgi duyduğunu sözlerine ekledi. Mevcut müşterilerin bir ayda birkaç milyon dolardan daha fazla işlem yaptığını belirten Rahman, bu miktarın yeni çözüm ile birlikte daha da artacağı görüşünde. Beta sürüm ile birlikte 12 müşterinin kullanıma başladığı belirtildi. Birkaç ay içerisinde yayımlanacak tam sürüm ile birlikte bütün müşterilerin hizmetten faydalanmaya başlayabileceği Rahman tarafından özellikle vurgulanmakta.

Bir yoğunluk yaşanmaması adına hizmeti bütün kullanıcılara açmadık.

İleride gelecek geliştirmeler ile birlikte OpenNode müşterilerine; faiz, fatura ödeme, ve tasarruf hesabı gibi hizmetler sunacağını da belirtiyor. Bu sayede hizmetin bir bankadan farkı kalmayacağını belirten Jia, nakit para çekim hizmeti ekleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Şu sıralar önceliğimiz para kazanmak değil, oluşturacağımız altyapı çok daha önemli.

OpenNode ile Wyre’ın geliştirdiği bu hizmetin ne kadar aktif kullanılacağını önümüzdeki dönemde göreceğiz. Fakat parasını Bitcoin’de tutmak isteyen kişiler için kolay bir çözüm sunulduğu göz ardı edilmemeli. Bu noktada diğer geliştirmeler için OpenNode’un ne kadar hızlı adım atacağı büyük önem barındırıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar