Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66776
-1.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3485.39
-1.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.31
-4.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.3
-1.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Araştırma Merkezi Pew Research: Amerika’da Kripto Para Bilinirliği Artıyor!

Kripto para birimi hakkında bilgi sahibi olan Amerikalıların sayısı 2015’ten bu yana neredeyse iki katına çıktı.

Clock
Paylaş
Araştırma Merkezi Pew Research: Amerika’da Kripto Para Bilinirliği Artıyor!

Pew Araştırma Merkezi, ikamet adresine göre rastgele seçilen 10.000’den fazla Amerikalı ile yaptığı bir ankette, kripto para farkındalığının arttığını ortaya koydu. 

Araştırma, ankete katılanların yaklaşık %86’sının kripto para birimleri hakkında en azından biraz bilgi sahibi olduğunu gösteriyor. Şirket tarafından 2015 yılında gerçekleştirilen ve yalnızca Bitcoin‘e odaklanan benzer bir ankette ise, ankete katılanların sadece %48’inin önde gelen kripto para birimini duyduğu ortaya çıkmıştı. 

728×90 muhabbit - Araştırma Merkezi Pew Research: Amerika'da Kripto Para Bilinirliği Artıyor!300x250 muhabbit - Araştırma Merkezi Pew Research: Amerika'da Kripto Para Bilinirliği Artıyor!

Ancak Pew’e göre ankete katılanların sadece %16′sı kripto para birimlerine “yatırım yaptığını, takas ettiğini veya başka bir şekilde kullandığını bildirdi. Bunun yanında, en son örneklem büyüklüğünün %10’undan biraz fazlası kripto para birimleri hakkında “hiç bir şey duymadı“. 

pew research study crypto 509x600 - Araştırma Merkezi Pew Research: Amerika'da Kripto Para Bilinirliği Artıyor!
Pew Research

20’li Yaşlar Kripto Paralara Daha Çok ilgi Duyuyor!

Pew’in anket metodolojisi ayrıca farklı cinsiyetlerin, yaş gruplarının ve gelir düzeylerinin kripto para birimlerinin farkında olup olmayabileceğine dair iç görüler sağladı. Şirketin en son anketi, kripto para yatırımcılarının profili hakkında uzun süredir devam eden varsayımları doğrulamış durumda.

Örneğin, 18 ile 29 yaşları arasında kripto paralara yatırım yapanlar, diğer yaş gruplarına göre daha fazla. Ek olarak, erkeklerin şimdiye kadar kripto para kullanma olasılığı kadınların sayısının yaklaşık iki katını oluşturuyor.

Ayrıca, daha yüksek gelire sahip Amerikalıların, orta veya düşük gelirlilere göre kripto para birimi hakkında çok şey duyma olasılıklarının çok daha yüksek olduğu görülüyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar