BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

SEC, VanEck’in Spot Bitcoin ETF’sini Reddetti!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin borsa yatırım fonunu reddetti!

Yayın:

-

btc etf muhabbit

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2 ay önce VanEck’in önerdiği Bitcoin ETF’sini 14 Kasım’a ertelemişti. Dün SEC, VanEck’in spot BTC ETF’sini reddettiğini açıkladı. Bazı kripto para severlerin aklı karışmış olabilir. İlk kabul edilen BTC ETF’si vadeli işlem tabanlıydı. Vadeli işlem ETF’si ile spot ETF’sinin farklı şeyler olduğunu belirtmemiz gerekir.

bybit 300x250 - SEC, VanEck'in Spot Bitcoin ETF'sini Reddetti!

SEC, Cuma günü (12 Kasım 2021) konu ile ilgili bir bildiri yayımladı. Bildiride şunlardan bahsediliyordu:

BTC ETF’si, önerilen kural değişikliğini onaylamıyor.

Komisyon, BZX’in Borsa Yasası ve Komisyonun Uygulama Kuralları kapsamındaki önerisinin Borsa Yasası Bölüm 6(b)(5)’e göre, özellikle de ulusal menkul kıymetler borsasının kuralları gereği ETF’ler; dolandırıcılık, manipülatif eylemleri önlemek için yatırımcıları ve kamu çıkarlarını korumak adına tasarlanmalıdır.

SEC, bir spot ürünün onaylanabilmesi için ürünün işlem gördüğü piyasanın manipülasyona açık olmaması ve yatırımcıları endişelendirmemesi gerektiğini belirtti. Kripto paralar için spot bir ETF ürün şimdilik mümkün görünmüyor.

Cuma günü (12 Kasım 2021) gerçekleşen düşüşün bir sebebi de SEC’in bu kararı olabilir. SEC başkanı Gary Gensler, spot ETF’lerin aksine Bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF’lere açık olduğunu ifade etmişti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit 300x250 - MonoX Platform Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Trend Haberler