Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65304.01
-0.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3158.37
3.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.73
9.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.6
0.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

SEC, VanEck’in Spot Bitcoin ETF’sini Reddetti!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin borsa yatırım fonunu reddetti!

Clock
Paylaş
SEC, VanEck’in Spot Bitcoin ETF’sini Reddetti!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2 ay önce VanEck’in önerdiği Bitcoin ETF’sini 14 Kasım’a ertelemişti. Dün SEC, VanEck’in spot BTC ETF’sini reddettiğini açıkladı. Bazı kripto para severlerin aklı karışmış olabilir. İlk kabul edilen BTC ETF’si vadeli işlem tabanlıydı. Vadeli işlem ETF’si ile spot ETF’sinin farklı şeyler olduğunu belirtmemiz gerekir.

728×90 muhabbit - SEC, VanEck'in Spot Bitcoin ETF'sini Reddetti!300x250 muhabbit - SEC, VanEck'in Spot Bitcoin ETF'sini Reddetti!

SEC, Cuma günü (12 Kasım 2021) konu ile ilgili bir bildiri yayımladı. Bildiride şunlardan bahsediliyordu:

BTC ETF’si, önerilen kural değişikliğini onaylamıyor.

Komisyon, BZX’in Borsa Yasası ve Komisyonun Uygulama Kuralları kapsamındaki önerisinin Borsa Yasası Bölüm 6(b)(5)’e göre, özellikle de ulusal menkul kıymetler borsasının kuralları gereği ETF’ler; dolandırıcılık, manipülatif eylemleri önlemek için yatırımcıları ve kamu çıkarlarını korumak adına tasarlanmalıdır.

SEC, bir spot ürünün onaylanabilmesi için ürünün işlem gördüğü piyasanın manipülasyona açık olmaması ve yatırımcıları endişelendirmemesi gerektiğini belirtti. Kripto paralar için spot bir ETF ürün şimdilik mümkün görünmüyor.

Cuma günü (12 Kasım 2021) gerçekleşen düşüşün bir sebebi de SEC’in bu kararı olabilir. SEC başkanı Gary Gensler, spot ETF’lerin aksine Bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF’lere açık olduğunu ifade etmişti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar