Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69796.4
-1.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3757.79
2.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.11
0.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $621.5
4.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Arjantinli Yatırımcılar Yüksek Enflasyondan Korunmak İçin Stablecoinlere Yöneldi!

Clock
Paylaş
Arjantinli Yatırımcılar Yüksek Enflasyondan Korunmak İçin Stablecoinlere Yöneldi!

Ülkedeki kripto para şirketleri, Arjantin Ekonomi Bakanı Martin Guzmán’ın ekonomik krizin ortasında istifa etmesinden sonra Arjantinlilerin normal bir hafta sonunda yaptıklarından iki ila üç kat daha fazla stablecoin satın aldığını söyledi.

Ülkede faaliyet gösteren üç büyük kripto para borsası, tüketicilerin, satın alma gücünün yüksek enflasyon nedeniyle düşen Arjantin pesosunun (ARS) olası bir devalüasyonuna karşı korunmak istediğini söyledi.

728×90 muhabbit - Arjantinli Yatırımcılar Yüksek Enflasyondan Korunmak İçin Stablecoinlere Yöneldi!300x250 muhabbit - Arjantinli Yatırımcılar Yüksek Enflasyondan Korunmak İçin Stablecoinlere Yöneldi!

Guzman’ın istifasının ardından Peso, birkaç önde gelen yerel borsa platformunda stablecoinler; DAI ve Tether karşısında yaklaşık %15 değer kaybetti. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Arjantin merkezli kripto para borsası Ripio’nun CEO’su Sebastian Serrano, şu ifadelere yer verdi:

“Arjantin’de bu haberlerden biri olduğunda, kripto paraların 7/24 doğası nedeniyle, Arjantin’in ABD doları için fiyat aramaya başladığı ilk pazar oluyor. Bu da hacimleri artırıyor.”

Guzmán’ın istifası, Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez ile Başkan Yardımcısı Cristina Fernández de Kirchner arasında mayıs ayında, enflasyonun %60 oranında arttığı ülkenin ekonomik yönü konusunda çıkan tartışmanın devamı olarak görülüyor.

Şirket, Arjantinli kripto para borsası Buenbit’in hafta sonu işlemlerinde, önceki haftaların aynı gününe göre %300 artış kaydettiğini ve birçok kişinin Arjantin pesosunda kredi almak için DAI’larını teminat olarak kullandığını söyledi. Ayrıca potansiyel bir peso devalüasyonuna karşı koruma olarak daha fazla DAI satın alındığını da sözlerine ekledi.

Çeşitli yerel basında çıkan haberler, hükümetin piyasaları sakinleştirmek için döviz tatili ilan etme olasılığını gündeme getiriyor. Hafta sonu ABD doları için fiyat referanslarının olmaması nedeniyle, çoğu Arjantin borsası alış ve satış fiyatları arasındaki farkı genellikle %2 civarındayken %18’e çıkardı.

Latin Amerika’ya odaklanan kripto para eğitim platformu DefyEducation’ın kurucusu Pablo Sabbatella, konu hakkında yaptığı bir paylaşımda şunları söyledi:

“Borsalar, insanların ticaret yapmaması için dev bir ortam yarattı. Borsalar bunun için önlem aldılar.”

Arjantin merkezli kripto para borsası Lemon Cash’in ticaret ve strateji başkanı Andrés Vilella Weisz, ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Talep nedeniyle ve referans ikame fiyatı olmaksızın fiyatlar yükseldi ve spreadler genişledi. Guzman’ın istifasının ardından stablecoinlere olan talebin güçlü olduğunu görüyoruz.”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar