Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62149.62
1.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3434.85
1.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.05
0.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.3
0.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Asyalı Yatırım Devleri, 2022 Yılında Kripto Paralara Yöneldi!

Asyalı yatırımcıların portföylerinin çoğunluğu kripto paralardan oluşuyor.

Clock
Paylaş
Asyalı Yatırım Devleri, 2022 Yılında Kripto Paralara Yöneldi!

Küresel bir danışmanlık şirketi olan Accenture tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, varlıklı Asyalı yatırımcıların %52’si, 2022’nin ilk çeyreğinde kripto para birimlerine yöneldi.

Binance BannerBinance Banner

Şirket tarafından yapılan çalışma, kripto paraların, yatırımcı portföylerinin %7’sini oluşturduğunu ve onları Asya’daki en büyük beşinci varlık sınıfı haline getirdiğini ortaya çıkardı. Böylece Asya’da kripto para birimlerinin, yabancı para birimlerinden, emtialardan veya koleksiyonlardan daha fazla yatırım yapılan bir alan olduğu bir kez daha belirtildi.

Şirketin araştırmasına göre, 2022 yılının sonuna gelindiğinde, varlıklı Asyalı yatırımcıların %73’ünün kripto paralara sahip olacağı belirtiliyor.  

Accenture, ankete yaklaşık 3.200 tüketicinin yanıt verdiğini ve katılımcıların en az 100.000 $ ile 5 milyon $ arasında varlığa sahip olan kişilerden oluştuğunu belirtiyor. Bunun yanında bahsedilen bu varlıklı yatırımcıların, Çin, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Malezya, Singapur ve Tayland bölgelerinden seçildiği belirtildi. Bu ülkeler arasında ise Endonezya ve Tayland’daki yatırımcıların, 2022’nin ilk çeyreği itibarıyla emsallerine kıyasla daha fazla kripto para yatırımı olduğu belirtiliyor.

Varlık Yöneticileri Temkinli Davranıyor

Çalışmada yer alan ayrı bir önemli istatistik ise Asyalı sermaye yönetimi şirketlerinin %67’sinin henüz bu konuya dahil olmayı planlamadığı ortaya konulmuş durumda. Bu şirketlerin, kripto paraların potansiyeline tam olarak inanmayarak bekle ve gör yaklaşımını benimsedikleri belirtiliyor. Ayrıca bu alanda gelecek olan düzenleyici ve işletim modellerinden kaynaklanan karmaşıklıkların netliğe kavuşmasının beklendiği dile getiriliyor.  

Asya-Pasifik bölgesi Strateji ve İş Operasyonları Başkanı Sacha Walker, kripto paralar hakkında özel araştırma yetenekleri gerektiren görüşlere ihtiyaçları olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Şu anda uygun müşteriler için uyumlu bir teklif araştırıyoruz. Bu, hem yöneticileri hem de müşterileri kripto paraların riskleri, uygunluğu ve mekaniği konusunda eğitmeyi ve eğitmeyi gerektiriyor.”

Şirket, dijital varlıkların Asya’da 54 milyar dolarlık bir pazar fırsatı olduğunu ve bunun 40 milyar dolarının işlem ücretlerinden kaynaklandığını tahmin ediyor. 

Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz aylarda Gemini tarafından yapılan benzer bir anket ise dünyadaki kripto para sahiplerinin yaklaşık %40’ının ilk olarak 2021’de dijital varlık satın aldığını ortaya koydu. Araştırmada ayrıca, kripto para sahipliğinin en yüksek olduğu ülkelerin başında ise Brezilya ve Endonezya’nın geldiği belirtildi.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar