Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60220
3.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3212.43
1.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.29
1.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $539
0.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Endonezya’dan, Kripto Paralar İle İlgili Vergi Açıklaması Geldi!

Ülkenin, kripto para işlemleri için belirli vergi oranlarını devreye almayı planladığı belirtildi.  

Clock
Paylaş
Endonezya’dan, Kripto Paralar İle İlgili Vergi Açıklaması Geldi!

Endonezyalı bir vergi yetkilisi tarafından kısa bir süre önce yapılan bir açıklamada, ülkenin kripto para işlemleri için belirli vergi oranlarını devreye almayı planladığı belirtildi.  

728×90 muhabbit - Endonezya'dan, Kripto Paralar İle İlgili Vergi Açıklaması Geldi!300x250 muhabbit - Endonezya'dan, Kripto Paralar İle İlgili Vergi Açıklaması Geldi!

Reuters tarafından yayımlanan haberde, vergi yetkilisi Hestu Yoga Saksama’nın bir medya brifinginde kripto para vergileri hakkında yaptığı açıklamalara yer verildi.

Saksama, yatırımcıların kripto para işlemlerine gelecek olan vergilendirme programını açıkladı. Buna göre yatırımcılar, katma değer vergisi (KDV) ve sermaye kazançları üzerinden %0,1’lik bir gelir vergisi ile karşı karşıya kalacak. İlgili vergilendirme işleminin ise 1 Mayıs 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe gireceği belirtildi.

Ülkede Kripto Para Kullanımı Artışta

Bilindiği üzere dijital varlıklara olan ilgi, COVID-19 pandemisi sırasında Güneydoğu Asya’nın en büyük ekonomisi Endonezya’da artış gösterdi. Bu artışla birlikte kripto varlık sahiplerinin sayısı 2021’in sonunda 11 milyona yükseldi. Bu gelişmelerin ardından Endonezya, kripto paraları ülkede bir ödeme aracı olarak yasakladı, ancak bu tür varlıklar ticaret için bir emtia olarak görülmeye devam ediyor.

endonezya bitcoin - Endonezya'dan, Kripto Paralar İle İlgili Vergi Açıklaması Geldi!

Şimdi ise aktif olarak kullanılan kripto paralardan vergi almaya karar veren ülke bu alanda adım atmaya başladı. Saksama’nın yorumlarına göre, vergiler için yazılı düzenleme hâlâ yapım aşamasında, ancak geçen yıl kabul edilen bir vergi yasası, hükümete kripto varlıkları vergilendirme yetkisi veriyor. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar