Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70109.99
-1.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3780.6
2.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.15
3.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $617.6
3.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ava Labs Başkanı John Wu, Kripto Para İlgisinin Azalmadığını Belirtti

Wu, katıldığı Avalanche House etkinliğinde kripto para kışı ve büyük şirketlerin bu süreçteki hareketlerini yorumladı.

Clock
Paylaş
Ava Labs Başkanı John Wu, Kripto Para İlgisinin Azalmadığını Belirtti

Ava Labs Başkanı John Wu, yaşanan kripto para kışı hakkında konuştu. Konuşmasında piyasada zor zamanlar yaşansa da geleneksel finans kurumlarının bu sektöre olan ilgisinin azalmadığını vurguladı.

728×90 muhabbit - Ava Labs Başkanı John Wu, Kripto Para İlgisinin Azalmadığını Belirtti300x250 muhabbit - Ava Labs Başkanı John Wu, Kripto Para İlgisinin Azalmadığını Belirtti

Wu, JPMorgan Chase ve Société Générale-Forge gibi büyük yatırım bankalarını, finansal kurumlarının kripto para kışı boyunca hala nasıl yenilik yaptıklarına ve kripto paraların daha geniş çapta benimsenmesinin önünü nasıl açtıklarına dair bir örnek olarak gösterdi.

15 Temmuz 2022 Cuma günü Brooklyn’de düzenlenen Avalanche House etkinliğinde konuşma yapan Wu, konuşmasında şunları söyledi:

“Blok zinciri teknolojisini, gerçek dünya varlıklarının yeni tokenizasyonunu sağlamak için çalışan kurumların ilgileri, kesinlikle azalmadı.”

Ava Labs, Ethereum’un rakibi olan Avalanche ağını yönetiyor. Avalanche; SushiSwap ve Nexo uygulamaları da dahil olmak üzere kripto para staking, ödünç verme (lending) ve alım satım hizmetlerine ev sahipliği yapan, sürdürülebilirlik ve hız etrafında tasarlanmış akıllı bir sözleşme platformudur.

John Wu, Dev Bankaların Kripto Para Alanındaki Çalışmaları Hakkında Konuştu

JPMorgan, şu anda kendine ait bir stablecoin olan JPM Coini kullanıyor. 1’e 1 dolarla endeksli olan stablecoin, kurumsal müşterilerin işlemlerinin kolaylaştırılmasına yardımcı olmak için tasarlandı. Wu, JPMorgan’ın bu projesini, kripto paraya girmek isteyen kurumsal yatırımcılar için kayda değer bir adım olarak gördüğünü açıkladı.

Wu, JPMorgan’ın Singapur Para Otoritesi ve çok uluslu bankacılık ve finansal hizmetler şirketi DBS Bank Limited ile finansal kurumlara yönelik toptan kredilendirme etrafında bir DeFi projesi kurma çalışmalarına atıfta bularak şunları söyledi:

“Blok zinciri ve kripto para kullanarak varlıkları tokenize etmek isteyen çok büyük varlık yönetimi firmalarınız var.”

Wu, konuşmasında ayrıca merkeziyetsiz stablecoin ihraççısı MakerDAO tarafından onaylanan yakın tarihli bir olaydan da bahsetti. MakerDAO Société Générale-Forge’a 30 milyon dolarlık DAI kredisini onaylamıştı. Şirket, konut kredileri ile desteklenen ve Fitch tarafından AAA olarak derecelendirilen kapalı tahvillerin dijitalleştirilmiş bir versiyonu olan “OFH tokenlerı” ihraç ederek krediyi ödeyecek.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar