Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64757.99
0.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3458.82
0.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.54
-2.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $574.1
-0.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalanche, 2021 Yılı 3. ve 4. Çeyrek Yol Haritasını Yayımladı!

Avalanche, dünyadaki en hızlı ve en güvenli akıllı sözleşme platformu olma yolunda ilerliyor.

Clock
Paylaş
Avalanche, 2021 Yılı 3. ve 4. Çeyrek Yol Haritasını Yayımladı!

Blockchain ekosistemi üzerinde hızlı ve güvenilir bir platform oluşturan Avalanche, yaptığı açıklama ile 2021 yılı üçüncü ve dördüncü çeyrek için yol haritasını yayımladı. Yapılan açıklamada platformu daha da geliştirecek özellikleri içeren yeni güncellemeler ile kripto para ekosistemine yararlı hizmetler sunulmaya devam edileceği bildiriliyor.

728×90 muhabbit - Avalanche, 2021 Yılı 3. ve 4. Çeyrek Yol Haritasını Yayımladı!300x250 muhabbit - Avalanche, 2021 Yılı 3. ve 4. Çeyrek Yol Haritasını Yayımladı!

Avalanche, yakın zaman içindeki ilk hedeflerinin, 3. çeyrekten başlayarak ve 4. çeyrek boyunca Avalanche Cüzdanını, kripto para yatırımcıları için daha erişilebilir hale getirmek olduğunu söylüyor. Bunun yanında, sistemin güvenlik özelliklerini geliştirmenin, bakiye yenilemenin ve içe aktarma gibi yaygın kullanıcı sorunlarının düzeltilmesi için eksiksiz bir güncellemenin yapılacağı belirtiliyor.

Avalanche cüzdanının kısa zaman içinde mobil cihazlarda da kullanılabilir hale geleceğini belirten Avalanche ekibi, kullanıcıların hızla genişleyen ekosisteme sorunsuz bir şekilde erişmeleri için özel olarak hazırlanmış bir DeFi deneyimi sağlamak üzere bir tarayıcı uzantısına da erişim sağlanacağını dile getiriyor.

İlginizi Çekebilir: DeFi Nedir?

Yeni Köprü Teknolojisi

Bilindiği üzere kripto para varlıklarını Avalanche’a taşımak isteyen kullanıcılar bu konuda sorun yaşıyorlar ve Avalanche-Ethereum Köprüsü (AEB) ile ilgili karmaşıklık ve fazla ücretler söz konusu oluyor. Halihazırda birçok çok zincirli cüzdan Avalanche’ı destekliyor, ancak üçüncü çeyrekte kullanıcılar AEB’den 5 kat daha ucuz ve 2 kat daha hızlı, sektörde bir ilk olan güvenli köprüleme mimarisine sahip olacaklar. Platformun bu köprüyü, Bitcoin gibi diğer EVM uyumlu zincirleri ve EVM olmayan zincirleri desteklemek için genişletme planları da bulunuyor.

İkinci ve üçüncü çeyreğin geri kalanı boyunca platform, Apricot yükseltmelerinin sonraki iki aşamasını tamamlayacak. Bu yükseltmeler, C-Chain’deki akıllı sözleşme işlemleri için dinamik ücretler uygulayarak, P-Chain’e yönetişim ekleyecek ve kullanıcı talebinin hızlı büyümesini karşılamak ve ağı ölçeklendirme için daha da optimize edecek. Bu aşamaların ayrıca tüm Avalanche doğrulayıcıları için deneyimi ve verimliliği artıracağı söyleniyor.

Böylece X-Chain ve P-Chain ve C-Chain için hızlı senkronizasyon yetenekleri üzerinde çığır açan uygulamalar, yeni doğrulayıcıların mevcut zamanın çok kısa bir bölümünde hızlanmasını sağlarken, her doğrulayıcı üzerindeki yükü de azaltmış olacak.

Blueberry Yükseltmesi

Dördüncü çeyreğin ayrıca, Avalanche ve kripto para ekosistemi için bir sonraki büyüme motoru olarak alt ağların kilidini açan Blueberry yükseltmesinin başlangıcı olacağı da belirtiliyor. Avalanche topluluğu, ana ağda Chainlink, BenQi gibi likidite protokolleri, Avalaunch gibi fırlatma rampaları ve amiral gemisi NFT pazar yerleri dahil olmak üzere yeni altyapı entegrasyonlarını ve DeFi işlevlerini geliştirmeye devam edecek. Ayrıca, türünün ilk örneği olarak yeni bir varlık sınıfı olan Initial Litigation Offerings (ILO) lansmanı da bu çeyrekte gerçekleştirilecek.

Avalanche’ın toplu olarak, likidite ve ekosistem büyümesi ile ilgili bu hedeflerinin, Avalanche’ın DeFi kullanıcıları ve geliştiricileri için önde gelen bir platform olarak konumunu daha da ileriye taşıyacağı belirtiliyor.

Daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar