Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64744.01
1.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3102.32
1.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.63
4.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $566.3
1.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avalanche Subnet’lerin Kendi Aralarında İletişime Geçebileceği Avalanche Warp Messaging’i Duyurdu!

Avalanche yeni güncellemesi ile blok zincirini değiştirecek!

Clock
Paylaş
Avalanche Subnet’lerin Kendi Aralarında İletişime Geçebileceği Avalanche Warp Messaging’i Duyurdu!

Avalanche sunduğu subnet özelliği ile son zamanlarda çok dikkat çeken bir blok zinciri ağı oldu. Avalanche, şimdi de subnet kullanan projelerin birbirleriyle etkileşime geçebilmesi için AvalancheGo Banff 5’te Avalanche Warp Messaging’i (AWM) başlattığını duyurdu.

Avalanche özellikle 2022 yılında yeni projelere subnet hizmeti sunarak birçok projeye destek oldu. 2022 yılının sonunda ise Avalanche subnet’leri arasındaki yerel iletişimi ve etkileşimi sağlayan yeni uygulamasını sundu. AWM, şu anda Golang ve Rust VM SDK’da VM oluşturucusu tarafından kullanılabilir halde. Yakın zamanda zincirler arasında iletişim yeteneklerinin kullanılmasına izin verileceği de belirtildi.

728×90 muhabbit - Avalanche Subnet'lerin Kendi Aralarında İletişime Geçebileceği Avalanche Warp Messaging'i Duyurdu!300x250 muhabbit - Avalanche Subnet'lerin Kendi Aralarında İletişime Geçebileceği Avalanche Warp Messaging'i Duyurdu!

Avalanche, yeni güncellemesi olan Banff 5 ile blok zincirine yeni bir olanak getirdi. Özel blok zinciri ağlarının ölçeklendirilmesine yardımcı en iyi çözüm olan subnet’ler, Banff 5 ile izinsiz dApp’lerin altyapısı kaynakları için rekabeti ortadan kaldırıyor. İzinli bir ortamda programlanabildikleri için kurumsal dağıtımların uyumluluk konusunda endişelenmesine de gerek kalmadı.

Konu hakkında açıklama yapan Kingdom Studios Solidity Baş Geliştiricisi Magnus Ironroot şunları söyledi:

Zincirler arası mesajlaşma, DeFi Kingdoms oyuncu tabanı için yenilikçi zincir içi deneyimler oluşturmasını sağlayan geliştirme araç kutumuzdaki kritik bir araç haline geldi. Avalanche Warp Messaging, geliştirici dostu araçlarla Avalanche subnet’leri arasında mesajların güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayarak Avalanche ekosisteminde subnet inşa etmek için bir başka bir neden daha sundu. AWM, DeFi Kingdoms’ın diğer Avalanche subnet’lerini oluşturulan DeFi ve oyun protokolleriyle kolayca etkileşime girmesine olanak tanıyor.

İlginizi Çekebilir: Avalanche, Subnet’lerde Yeni Bir Zirve Yakaladı!

Avalanche Warp Messaging (AWM) Nasıl İşliyor?

AWM, Subnet Validator’lerinin bir subnet tarafından doğrulanabilen isteğe bağlı bir mesajın (transfer, sözleşme verisi gibi) geçerliliğini onaylayan bir “BLS Multi-Signatures” üretmesini sağlıyor. Ayrıca, AWM sadece bir bayt büyüklüğünde bir dizidir. Bu diziyi subnet’ler istediği gibi doldurabilir. Böylece hangi subnet’lerden gelen mesajları kabul edeceklerini ve “BLS Multi-Signatures”ın geçerli olması için ne kadar kişinin imzalaması gerektiğini seçebilirler. (Örneğin, A subnet ve B subnet’inden gelen ve en az %70 pay tarafından imzalanmış mesajları kabul eder, ancak C subnet’inden gelen mesajları kabul etmez gibi).

Yeni özellik sayesinde AWM geliştiricileri kendi mesajlaşma özelliklerini oluşturabilecek veya diğer ekiplerin mevcut standartlarını kullanabilecek.

Subnet’ten başka bir subnet’e ilk mesaj ise 22 Aralık 2022 tarihinde atıldı.

subnet - Avalanche Subnet'lerin Kendi Aralarında İletişime Geçebileceği Avalanche Warp Messaging'i Duyurdu!

Avalanche son birkaç ayda subnet’ler için birçok yenilik getirdi. Bunların arasında Elastic Staking, Rust VM SDK ve şimdi de Avalanche Warp Messaging’i bulunuyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar