Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67063.77
0.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3494.28
0.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.06
10.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.7
0.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Avanti, ABD’nin İkinci Kripto Bankası Oldu!

Avanti kripto dostu bir finans kurumu kuracak.

Clock
Paylaş
Avanti, ABD’nin İkinci Kripto Bankası Oldu!

Kripto bankası kavramı, Amerika Birleşik Devletleri’nde, özellikle de Wyoming eyaletinde, giderek güçleniyor. Hatırlanacağı üzere yakın zaman önce, önde gelen dijital para borsası Kraken, Wyoming eyaletinde kripto dostu bir finans kurumu kurmak için devlet yetkilileri tarafından onaylanmıştı. 

728×90 muhabbit - Avanti, ABD'nin İkinci Kripto Bankası Oldu!300x250 muhabbit - Avanti, ABD'nin İkinci Kripto Bankası Oldu!

Şimdi ise ABD tarafından, bankacılık lisansı almaya hak kazanan Avanti, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Kraken’in izinden giderek ikinci kripto bankası ünvanına sahip oldu.

Bilgilere göre Avanti, Wyoming Eyalet Bankacılık Kurulu tarafından oy birliğiyle (8-0) eyalette kripto bankasını kurması için banka tüzüğü onayını aldı. Kripto bankası onayını alan Avanti, çevrim içi bankacılık ve varlık saklama hizmetleri dahil olmak üzere çeşitli dijital para birimi ile ilgili hizmetler sunmayı planlıyor. 

Ek olarak, kripto bankası AVIT adında bir stablecoin çıkaracak. Token, ABD doları ile bire bir eşit olarak sabitlenecek. Avanti, AVIT belirtecinin bir “stablecoin bozucu” olduğunu iddia etti ve muhasebe, vergilendirme ve düzenlemeyle ilgili diğer sabit paralarla ilgili bazı düzenleyici sorunları ele alacağını ekledi. AVIT stablecoin, Ethereum blok zincirinde piyasaya sürülecek. 

Avanti, bir kripto bankası kurarak dijital varlıklar ile geleneksel finansal sistemler arasındaki büyük boşluğu kapatmayı planlıyor. Avanti CEO’su Caitlin Long’a göre, bankacılık kurumu varlıklar için yeterli bir gözetim standardı ile piyasaya sürülecek. Banka ayrıca, piyasada bulunmayan benzersiz kripto ile ilgili ürün ve hizmetleri piyasaya sürecek şekilde konumlandırılmıştır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin ikinci kripto dostu finans kurumunu kazanması kripto endüstrisi için memnuniyetle karşılanan bir gelişme oldu. Bu gelişme, Avanti’nin girişime öncülük etmek için melek yatırımcılardan yaklaşık 5 milyon dolar toplamasından sonra geldi.

Avanti Hakkında

Avanti Financial Group, Inc., ABD Doları ödemeleri sistemine uyumlu bir köprü ve en katı kurumsal saklama standartlarını karşılayabilen dijital varlıkların koruyucusu olarak hizmet vermek üzere oluşturulmuş bir Wyoming bankasıdır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar