Muhabbit

BLOCKCHAIN

Avustralya Merkezli Fintech Şirketi Block Earner Türkiye’de Hizmet Vermeye Başlayacak!

Fintech şirketi Block Earner’ın Kurucu Ortağı Karaboğa, platformun Türkiye’de hizmete başlayacağını açıkladı.

Clock
Paylaş
Avustralya Merkezli Fintech Şirketi Block Earner Türkiye’de Hizmet Vermeye Başlayacak!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) sistemini herkes için kullanılabilir hale getirmek isteyen Block Earner, Avustralya’dan sonra, Türkiye pazarında da hizmet vereceğini açıkladı.

2021 Aralık ayında sektörün önemli yatırım şirketlerinden ve melek yatırımcılarından 80 milyon TL yatırım alan Block Earner, kısa sürede Avustralya’da alternatif bir yatırım aracı olarak kullanılmaya başladı. 2021 sonunda hizmete başlayan platformun binlerce Avustralyalı tarafından kullanılmasının sebebi ise sunduğu getiri seçenekleri olmakta.

Kurucularının arasında Türk girişimci Çağlayan Karaboğa’nın da olduğu Block Earner, kullanıcılarına, geleneksel finanstaki birikim hesaplarına benzer bir model sunuyor. Kullanıcılar, platformu kullanarak stablecoin USDC, altın rezervi tabanlı Paxos Gold ve çeşitli kripto varlıklara yatırım yaparak %6’ya varan getiri kazanabiliyor. Platform ayrıca, küresel blok zinciri finansına ve DeFi platformlarına tek hesap ve basit bir arayüz ile ulaşım imkanı sunuyor.

Tek hesap ile önde gelen DeFi platformlarından Aave ve Compound gibi platformlara erişim imkanı sunan platform, cüzdan güvenliğini Fireblocks ile garanti altına alıyor.

Türkiye pazarına girişi hakkında açıklama yapan Block Earner Kurucu Ortağı Çağlayan Karaboğa şunları söyledi:

“Block Earner ile geleneksel finanstakine benzer bir model sunulsa da blok zinciri teknolojisi sayesinde daha yüksek getiri elde edebilirsiniz. Platformun sunduğu basit arayüz ile kullanıcılar dakikalar içerisinde hesaplarına TL yükleyebiliyor. Ayrıca yükledikleri TL’yi kendini kanıtlamış bir stablecoin olan USDC’ye çevirebiliyorlar. Bundan sonra da herhangi bir teknik bilgi bilmeden merkeziyetsiz finansın (DeFi) lider uygulamalarından Aave ve Compound’a direkt erişim sağlayarak %6’ya varan getiri kazanabilirler.”

Artan enflasyonlardan sonra birçok kişi, ellerindeki varlıkların değer kaybetmemesi için kripto para alanına yöneldi. Ancak kripto para alanına yönelen kişiler bu alanda bilgi sahibi olmadıkları için aldıkları coini uzun süre elinde tutuyor. Ve alınan coinin fiyatı sürekli dalgalandığı için riskli varlık kategorisine giriyor. Block Earner, yatırımcısını korumak amacıyla aşırı fiyat dalgalanması yaşayabilecek olan coinler yerine karşılığı ABD doları ve külçe altın şeklinde olan USDC ve Paxos Gold gibi düzenli olarak denetlenebilen kripto paraları tercih ediyor.

Çağlayan Karaboğa yaptığı açıklamaya şu şekilde devam etti:

“Ortağım Jordan Momtazi ile blok zinciri finansı konusunda 10 yıllık tecrübemiz bulunuyor. Edindiğim tecrübeler ile oluşturduğum platformu Avustralya’dan sonra ilk olarak kendi ülkeme taşımak istedim. Amacımız Türkiye’de 1 yıl sonunda 100 bin aktif kullanıcıya sahip olmak. Sonrasında ise Türkiye’den Avrupa’ya açılmak.”

Türkiye’de yatırımcıların yeni yatırım alanları aradığını söyleyen Karaboğa, yatırımcıların teknolojiyi takip ederek finansın geleceğine yatırım yapmaları gerektiğini belirtti. Daha fazla risk almak isteyen kullanıcılar için platforma Bitcoin ve Ethereum’un da ekleneceğini belirten Karaboğa, yatırımcıların bu sayede ek getiri sağlayabileceklerini açıkladı.

Karaboğa Block Earner hakkında daha fazla bilgi verdi

Platform hakkında açıklamalarına devam eden Karaboğa, kullanıcıların kimliklerini ve yatırımlarını korunması için yüksek güvenlik standartlarına sahip saklama platformu Fireblocks’u kullandıklarını açıkladı.

Kullanıcıların platformu kullanırken sadece TL’den USDC’ye ve tersi işlemlerde işlem ücreti ödeneceğini açıklayan Karaboğa, para yatırma, çekme ve hesap ücreti gibi ücretlerin olmadığını açıkladı.

Yatırımcılar, yeni yatırım yolları ararken yüksek riskli ürünleri tercih ediyor. Bu da çoğunlukla yatırımcıların para kaybetmesine sebep oluyor. Block Earner ise altın ve ABD doları endeksli ürünler ile daha güvenli getiri elde etme şansı tanıyor. Konu hakkında açıklama yapan Karaboğa şunları söyledi:

İnsanların önümüzdeki aylarda finansal sağlıklarını güçlendirmek için Block Earner’ı uygun bir çözüm olarak göreceklerine inanıyoruz.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar