BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Avusturyalılar Bitcoin İle Ödeme Yapabilecek!

Avusturyalı kripto para yatırımcıları, A1 Payment üzerinden Bitcoin ve diğer kripto paralar ile alışveriş yapabilecek.

Yayın:

-

Avusturyalılar Bitcoin İle Ödeme Yapabilecek!

Avusturyalı kripto para yatırımcıları, A1 Payment üzerinden Bitcoin ve diğer kripto paralar ile alışveriş yapabilecek.

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i icat ederken amaçladığı kripto paraların alıcı ve satıcı arasında üçüncü bir taraf olmadan transfer edilmesi artık bir adım daha yakın. Avusturyalı FinTech firması Salamantex, dün (03.07.2020) sayfasında Avusturyalı kripto para yatırımcılarını mutlu edecek bir açıklama yayınladı.

Salanmantex, para ve çeşitli varlıklar da dahil olmak üzere dünyanın dijitalleşmesini savunan bir firma olarak, kripto paraların kullanımı kolaylaştıracak bir entegrasyona imza atıyor. A1 Payment mağazalarında geçerli olacak şekilde Kripto Para Ödeme Hizmeti Yazılımı hizmete giriyor.

Artık Avusturyalı kripto para yatırımcıları A1 Payment platformundaki mağazalarda nakit para, kredi veyahut banka kartı yerine Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) veyahut Dash kullanabilecek. Alınacak olan hizmetin veya malın tutaru, Euro cinsinden değeri hesaplanarak tahsis edilecek.

Kripto Para Ödeme Hizmeti Yazılımı, daha önce seçili birkaç A1 Payment mağazasında test aşamasından geçerek, kullanıcılarıyla buluşuyor. Aylar süren test aşamasını sorunsuz olarak geçen sistemin, dijital kuşağın ihtiyaçlarına yönelik basit ve güvenli bir nakitsiz ödeme alternatifi olduğu düşünülüyor.

salamantex a1 payment

Taraflar Memnun!

Avusturya’da başlatılan Kripto Para Ödeme Hizmeti Yazılımı’nın yakın zamanda komşu ülkelerde de kullanılması amaçlanıyor. İlk hedefi Almanya olan Salamantex, ilerleyen günlerde yeni bir açıklama ile karşımıza çıkabilir. Gözünü tüm Avrupa kıtasına diken Salamantex’in CEO’su Markus Pejacsevich;

“Amacımız yıllardır kredi kartlarıyla yaptığımız ödeme kolaylığını ve doğallığını dijital para birimleriyle de gerçekleştirebilmek. Avusturya çapında tıpkı bizim gibi dijital para birimlerinin geleceğin ödeme sistemi olduğuna ikna olmuş ve bu sistemi geniş kitlelerin erişimine açmaya çalışan A1 gibi bir ortağımız olmasından mutluyuz.”

A1 İş Pazarlama Başkanı Markus Schreiber da, Salamantex için aynı duyguları beslediklerini dile getirdi. Bununla birlikte Salamantex’in çözümünü entegre ederek hizmet skalalarını kripto para birimleriyle birlikte genişletebileceklerini ifade etti.

Kripto paranın giderek daha geniş kitlelerle benimsenmesi, kripto para dünyası açısından çok önemli adımların atılmasını sağlıyor. Otomatlardan kripto para ile Coca-Cola alınması gibi günlük hayatımızda kullanabileceğimiz seçeneklerin dünya üzerinde yaygınlaşmasıyla, nakit paranın tahtını yerinden edebilecek güçlü bir rakibe dönüşüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Almanya da Darknet Üzerinden Uyuşturucu Krizi!

Alman polisi, darknet üzerinden uyuşturucu satışı yapan bir çeteyi çökertti.

Yayın:

-

uyuşturucu

Almanya’nın en büyük darknet uyuşturucu pazarı olan “Kimyasal Devrim”e dahil olduğu iddia edilen kişi ve kurumlar bugün yargılanacaklar.

İlk davadaki sanık sayısının fazla olması, duruşmanın Almanya’nin merkezindeki Giessen’deki büyük bir kongre salonunda yapılacağı anlamına geliyor.

Bugün yedi sanık yargılanırken, dava ile bağlantılı olarak Haziran 2019’da toplam 11 kişi tutuklandı.

Sanıklar, Bitcoin (BTC) karşılığında tüketicilere MDMA, amfetamin, eroin, kokain ve esrar dahil olmak üzere çok sayıda uyuşturucu madde satmak ile suçlanıyor.

Frankfurt’taki savcılar, 11 tanığın Eylül 2017 ve Şubat 2019 arasında 130 kilodan fazla amfetamin, 42 kilo esrar, 17 kilo ekstazi, 6 kilo kokain ve kilolarca eroin kaçakçılığı yaptığını iddia ediyor.

Söylenenlere göre sanıkların kazançlarının, 1 milyon euro’yu aştığı iddia ediliyor. Eğer bu rakam doğruysa, ülkenin en büyük çevrimiçi narkotik ticareti bu kişiler tarafından yapılıyor.

Karmaşık ve Yasadışı Operasyon

Darknet alanının kapatılması, uyuşturucuların ele geçilirilmesi ve Haziran ayındaki tutuklamalar ile sonuçlanan soruşturma, 2018 senesinin ilk aylarında başladı.

Alman polisi, gizli araştırmacılar ve sahte uyuşturucu ticaretinin yanı sıra, içeride bulunan muhbirler aracılığıyla sitenin arkasındaki karmaşık tedarik zinciri ve idari yapı ağına başarıyla sızdı.

“Kimyasal Devrim” davasındaki asıl suçlunun Mallorca’da ikamet eden 26 yaşındaki bir Alman vatandaşı olduğu iddia ediliyor.

Savcılar, platform yöneticilerinden, kuryelerden satış personeline kadar, sahanın “tedarik zinciri içindeki farklı noktalarda” operasyonları yürüttüğünü iddia ediyor.

Alman haber ajansı Deutsche Welle’te göre, Eylül 2019’da yayınlanan bir araştırma, 2018’de ilgili uyuşturucu suçlarında bir önceki seneye göre %27.5’lik bir artış olduğunu gösterdi.

Anonimleştirme, şifreleme yazılımı ve Bitcoin alımları için sunulan destek, sitenin çevrimiçi işlemlerini kolaylaştırdığını bildirdi.

Davanın henüz yayınlanması, “Kimyasal Devrim” satıcıları ve tedarikçileri, aynı zamanda geçen yıl Alman polisi tarafından kapatılan, dünyanın ikinci büyük darkweb pazarı olan Wall Street Market aracılığı ile satış yaptığını gösterdi.

Blockchain analiz firması Chainalysis tarafından yapılan bir araştırma, kriptodaki toplam darknet pazar satışlarının 600 milyon $’ın üzerine çıktığını gösterdi.

Görünüşe göre, uyuşturucu tacirleri kripto para ile ticaret yaptıklarında daha güvenle olduklarını düşünüyor. Fakat Alman polisi soruşturmayı çok sıkı tutarak, uyuşturucu tacirlerini çökertmeyi başarmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Cash App’ten Rekor Bitcoin Geliri!

Cash App için açıklanan ikinci çeyrek rakamlarında Bitcoin’den 17 milyon $’lık kar elde edildiği de duyurulmuş durumda.

Yayın:

-

cashapp

Square tarafından Salı günü yapılan açıklamada 875 milyon $ gelir elde edildiği açıklandı.

Cash App için açıklanan ikinci çeyrek rakamlarında Bitcoin’den 17 milyon $’lık kar elde edildiği de duyurulmuş durumda.

Şirket tarafından yapılan açıklamada gelir tarafındaki artış bir önceki yıla göre yüzde 600’lük bir artış yaşarken, karlılık noktasında da yüzde 711’lik bir artış yaşandığının altı çizildi.

2020 yılının birinci çeyreğinde Bitcoin işlemlerinden 306 milyon $’lık gelir elde eden Cash App 7 milyon $ kar açıklamıştı. Gelir noktasında yüzde 100’lük bir artış yaşayan Cash App’te yüzler gülüyor.

Haziran ayında hacim noktasında büyük bir artış yaşandığını belirten yetkililer, aktif Cash App kullanıcı sayısının da önemli derecede arttığının altını çiziyor. Cash card aracılığı ile ödeme yapabilen kullanıcılar aynı zamanda uygulama üzerinden kolayca Bitcoin yatırımı yapabiliyor.

Özellikle işsizlik noktasında yaşanan artışın kullanımı ve alternatif çözüm arayışına giren kişilerin yaşanan artışı tetiklediği düşünülüyor.

Bildiğiniz üzere Square CEO’su Jack Dorsey aynı zamanda Twitter’ın da CEO’luğunu üstlenmekte. Kripto para topluluğu tarafından oldukça sevilen Dorsey, Bitcoin’e verdiği destek ile de tanınıyor.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan durgunluğun ardından son dönemde yaşanan hacim artışı, kripto para piyasalarında da büyük bir hareketliliğe yok açtı. Bitcoin’nin sert yükselişi ile birlikte kurumsal yatırımcıların tercih ettiği CME ve Bakkt Vadelileri’nde de açık pozisyon rekoru kırılırken, sektöre büyük bir para akışı var gibi görünüyor. Özellikle yeni dolaşıma giren Tether miktarları da birçok spekülasyona yok açmış durumda.

Sizce kripto para borsalarındaki hacim artışı devam edecek mi?

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.