BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Bitcoin İle Otomattan Coca-Cola Almak Artık Hayal Değil!

Artık Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Coca-Cola otomatlarından Bitcoin ile Coca-Cola ürünleri alınabiliyor.

Yayın:

-

Bitcoin İle Otomattan Coca-Cola Almak Artık Hayal Değil!

Artık Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Coca-Cola otomatlarından Bitcoin ile Coca-Cola ürünleri alınabiliyor.

Coca-Cola markasının Asya Pasifik’teki en büyük şişeleyici ve distribütörü olan Coca-Cola Amatil, yeni bir girişim hareketi olan Centrapay ile masaya oturdu. Bir ödeme aracı olarak kripto para kullanılmasının önünü açmaya çalışan Centrapay, Sylo Smart Wallet üzerinden çalışıyor.

Akıllı telefonlara yüklenen Sylo Smart Wallet uygulamasına, alınacak olan ürünün Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki karşılığının olduğu QR kodu okutulur. Bu sayede otomattan istediği ürünü alabilen kullanıcı, kripto paraların günlük hayattaki kullanımlarına da birinci elden şahit olur.

Centrapay bu yaklaşımın, müşterisi olan Adidas, KFC ve Jack Daniel’s gibi markaların doğrudan kullanıcılarla bağlantı kurmasına ve gelir potansiyellerinin artmasına yardımcı olduğunu belirtti. Şu an için sadece Avustralya ve Yeni Zelanda’daki otomatlarda geçerli olan bu uygulamanın diğer C0ca-Cola distribütörleri ile de yapılması bekleniyor.

İş hayatına Kuzey Amerika’da başlayan şirketin, küresel olarak büyümeyi hedeflediği biliniyor. Bununla birlikte Centrapay CEO’su Jerome Faury, şirketin kripto para benimsenmesinin önünde duran iki engeli (Entegrasyon karmaşıklığı ve zayıf kullanıcı deneyimler) ortadan kaldırdığını ifade etti.

Kripto paraların benimsenmesi uzun süredir kripto para dünyasının üzerine düşündüğü bir konu olmaya devam ediyor. Başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların değerlenmesi, günlük hayatta kullanılabilmesi ve resmî olarak kabul edilmesi için benimsenme önemli bir yer kaplıyor. Blockchain teknolojisi Corona virüsü pandemisi sonrası daha sık kullanılmaya başlandı[1][2][3][4]. Bu da, avantajlarının  fark edilmesiyle kripto para dünyasının benimsenmesini sağlayan bir durum. Coca-Cola otomatlarından Bitcoin ile ürün alımı gibi günlük alışverişin yapılabilmesi, yakın gelecekte benimsenmenin boyutlarının genişleyeceğine dair umut veriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Çıkarılacak 2.5 Milyon Adet Bitcoin Kaldı!

Elinizi çabuk tutun!

Yayın:

-

Çıkarılacak

Toplam arzı 21 milyon ile sınırlı olan Bitcoin’in, geriye çıkarılacak olan adedi 2.5 milyon!

ChartBTC attığı bir tweette, Bitcoin ağındaki BTC miktarının 18.5 milyon adedini çoktan geçtiği söyledi. Bu, toplamda çıkarılacak 2.5 milyon adet Bitcoin’in kaldığını gösteriyor! Ayrıca, 2.5 milyon adet Bitcoin toplam arzın yalnızda %11,9’unu oluşturuyor.

ChartBTC, kalan 2.5 milyon BTC’nin yarısının önümüzdeki dört yıl içinde çıkarılacağını belirtti. 2009’daki yaratılış blokundan bu yana, Bitcoin ağı üç adet halving işlemi geçirdi. Bildiğiniz üzere 3. halving 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşti. Her dört yılda bir yaşanan bu eylem ile birlikte, çıkartılacak olan son Bitcoin’in 2140 senesinde çıkarılacağı bekleniyor. 2140 yılından sonra yeni bir Bitcoin çıkarılamayacak.

Bu arada, sekiz Crypto Valley uzmanından oluşan bir grup, son halving olayının geçmişte yaşananlardan farklı olduğunu düşünüyor. Bunun en büyük sebebi ise, artık daha fazla insan Bitcoin’i tıpkı altın gibi bir birikim varlığı olarak kullanmayı düşünüyor.

2020’nın başlarından beri, kurumsal alanda Bitcoin talebi istikrarlı bir artış gösteriyor. Yeni anket verilerine göre, kurumsal yatırımcıların, fiyattaki kısa vadeli düşüşlerden bağımsız olarak Bitcoin tahsislerini artırmayı planlıyor. MicroStrategy’nin yaptığı yatırım ile birlikte, dünyanın en büyük bağımsız varlık fonu şu anda 577,6 adet BTC’yi elinde tutuyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.