Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64080
-3.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3138.33
-9.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.9
-10.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $560.5
-4.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bitcoin İle Otomattan Coca-Cola Almak Artık Hayal Değil!

Artık Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Coca-Cola otomatlarından Bitcoin ile Coca-Cola ürünleri alınabiliyor.

Clock
Paylaş
Bitcoin İle Otomattan Coca-Cola Almak Artık Hayal Değil!

Artık Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Coca-Cola otomatlarından Bitcoin ile Coca-Cola ürünleri alınabiliyor.

Coca-Cola markasının Asya Pasifik’teki en büyük şişeleyici ve distribütörü olan Coca-Cola Amatil, yeni bir girişim hareketi olan Centrapay ile masaya oturdu. Bir ödeme aracı olarak kripto para kullanılmasının önünü açmaya çalışan Centrapay, Sylo Smart Wallet üzerinden çalışıyor.

728×90 muhabbit - Bitcoin İle Otomattan Coca-Cola Almak Artık Hayal Değil!300x250 muhabbit - Bitcoin İle Otomattan Coca-Cola Almak Artık Hayal Değil!

Akıllı telefonlara yüklenen Sylo Smart Wallet uygulamasına, alınacak olan ürünün Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki karşılığının olduğu QR kodu okutulur. Bu sayede otomattan istediği ürünü alabilen kullanıcı, kripto paraların günlük hayattaki kullanımlarına da birinci elden şahit olur.

centrapay - Bitcoin İle Otomattan Coca-Cola Almak Artık Hayal Değil!

Centrapay bu yaklaşımın, müşterisi olan Adidas, KFC ve Jack Daniel’s gibi markaların doğrudan kullanıcılarla bağlantı kurmasına ve gelir potansiyellerinin artmasına yardımcı olduğunu belirtti. Şu an için sadece Avustralya ve Yeni Zelanda’daki otomatlarda geçerli olan bu uygulamanın diğer C0ca-Cola distribütörleri ile de yapılması bekleniyor.

İş hayatına Kuzey Amerika’da başlayan şirketin, küresel olarak büyümeyi hedeflediği biliniyor. Bununla birlikte Centrapay CEO’su Jerome Faury, şirketin kripto para benimsenmesinin önünde duran iki engeli (Entegrasyon karmaşıklığı ve zayıf kullanıcı deneyimler) ortadan kaldırdığını ifade etti.

Kripto paraların benimsenmesi uzun süredir kripto para dünyasının üzerine düşündüğü bir konu olmaya devam ediyor. Başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların değerlenmesi, günlük hayatta kullanılabilmesi ve resmî olarak kabul edilmesi için benimsenme önemli bir yer kaplıyor. Blockchain teknolojisi Corona virüsü pandemisi sonrası daha sık kullanılmaya başlandı[1][2][3][4]. Bu da, avantajlarının  fark edilmesiyle kripto para dünyasının benimsenmesini sağlayan bir durum. Coca-Cola otomatlarından Bitcoin ile ürün alımı gibi günlük alışverişin yapılabilmesi, yakın gelecekte benimsenmenin boyutlarının genişleyeceğine dair umut veriyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar