Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61158.62
1.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3352.93
1.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.68
6.90%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $402.8
-1.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Blockchain, Corona Virüsüne Karşı Kullanılabilir mi?

Clock
Paylaş
Blockchain, Corona Virüsüne Karşı Kullanılabilir mi?

SF Express, corona virüsü nedeniyle ihtiyaçların giderilmesi için yeni bir yönteme başvurdu. Şirket, Blokchain teknolojisini kullanacağını açıkladı. Tıbbi malzemelerin tedariği için böyle bir karar alındı. Salgının ciddi boyutlara ulaşması, şirketlerin farklı yollara başvurmasına neden oluyor. SF Express de bu şirketlerden biri… Şirket, Çin’in ikinci en büyük kurye hizmeti sağlayan ağına sahip. Şirketin bulunduğu konumdan dolayı krizde daha iyi çözümler bulması bekleniyor. SF Express de beklentileri karşılayabilmek için blok zincirine başvuruyor. Virüsün sık yaşandığı ve vakaların arttığı dönemde tıbbi malzemelere daha çok ihtiyaç duyuluyor. Bu durumda SF Express, sıkıntıları blok zincirinin çözebileceğini düşünüyor.

Corona virüsü için kuryelerin alacağı önlemler bu kapsamda önemli. Her ne kadar Çin’de virüsün yayılması dursa da tıbbi ürünleri ihtiyaç duyuluyor. Hem hastaneler hem de bireysel müşteriler gerekli ürünleri temin etmek istiyor. Bu süreci sorunsuz yönetmek, SF Express için önemli hale geliyor.

SF Express, blok zinciri sayesinde taşımacılık işinin daha kolay olacağını düşünüyor. Şirket, ‘’ Blok zinciri teknolojisinin altyapı çalışmaları hız kazanmıştır.’’ şeklinde açıklama yaptı. Tıbbi malzemelerin taşınmasında blok zinciri, güvenliği en üst seviyede tutacaktır.

Binance BannerBinance Banner

Corona Virüsü Dünya Sorunu Haline Geldi

Corona virüsü ilk dönem Çin’de ortaya çıktı. Ancak uluslararası seyahatlerin yapılması virüsün yayılmasını hızlandırdı. Yaklaşık 3 ay içinde dünya geneline yayıldı. Tüm ülkelere yayılmasından sonra Dünya Sağlık Örgütü de virüsü tanıdı. Ülkeler kriz masaları oluşturdu. Dünyanın dört bir tarafında ekonomik gelişmeler yaşandı. Blokchain teknolojisine de bu süreçte büyük işler düştü. Başta sağlık sektörü olmak üzere farklı sektörler, daha iyi hizmet verebilmek için blok zincirine başvurdu.

Yaşanılan süreçte blok zinciri, veri ve yapay zeka konusunda yardımcı olacağı düşünüldü. Blockchain, tıbbi ve gıda ürünlerinin tedarik noktasında önemli destek sağlayacağı konuşuldu. Blok zinciri sayesinde, ürünlerin takip edilmesi ve gönderilmesi, aynı zamanda kayıt altına alınması daha kolay olacağı belirtildi. Corona virüsü ile sadece sahada mücadele etmek yetmez. Dijital yöntemlerle de üstesinden gelmek gerekir. SF Express, Alibaba ve Apple şimdilik Blockchain’i seçen firmalar oldu.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar