Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68517.79
-0.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3905.99
3.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.91
-2.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.1
0.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Avusturyalılar Bitcoin İle Ödeme Yapabilecek!

Avusturyalı kripto para yatırımcıları, A1 Payment üzerinden Bitcoin ve diğer kripto paralar ile alışveriş yapabilecek.

Clock
Paylaş
Avusturyalılar Bitcoin İle Ödeme Yapabilecek!

Avusturyalı kripto para yatırımcıları, A1 Payment üzerinden Bitcoin ve diğer kripto paralar ile alışveriş yapabilecek.

728×90 muhabbit - Avusturyalılar Bitcoin İle Ödeme Yapabilecek!300x250 muhabbit - Avusturyalılar Bitcoin İle Ödeme Yapabilecek!

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin’i icat ederken amaçladığı kripto paraların alıcı ve satıcı arasında üçüncü bir taraf olmadan transfer edilmesi artık bir adım daha yakın. Avusturyalı FinTech firması Salamantex, dün (03.07.2020) sayfasında Avusturyalı kripto para yatırımcılarını mutlu edecek bir açıklama yayınladı.

Salanmantex, para ve çeşitli varlıklar da dahil olmak üzere dünyanın dijitalleşmesini savunan bir firma olarak, kripto paraların kullanımı kolaylaştıracak bir entegrasyona imza atıyor. A1 Payment mağazalarında geçerli olacak şekilde Kripto Para Ödeme Hizmeti Yazılımı hizmete giriyor.

Artık Avusturyalı kripto para yatırımcıları A1 Payment platformundaki mağazalarda nakit para, kredi veyahut banka kartı yerine Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) veyahut Dash kullanabilecek. Alınacak olan hizmetin veya malın tutaru, Euro cinsinden değeri hesaplanarak tahsis edilecek.

Kripto Para Ödeme Hizmeti Yazılımı, daha önce seçili birkaç A1 Payment mağazasında test aşamasından geçerek, kullanıcılarıyla buluşuyor. Aylar süren test aşamasını sorunsuz olarak geçen sistemin, dijital kuşağın ihtiyaçlarına yönelik basit ve güvenli bir nakitsiz ödeme alternatifi olduğu düşünülüyor.

salamantex - Avusturyalılar Bitcoin İle Ödeme Yapabilecek!

Taraflar Memnun!

Avusturya’da başlatılan Kripto Para Ödeme Hizmeti Yazılımı’nın yakın zamanda komşu ülkelerde de kullanılması amaçlanıyor. İlk hedefi Almanya olan Salamantex, ilerleyen günlerde yeni bir açıklama ile karşımıza çıkabilir. Gözünü tüm Avrupa kıtasına diken Salamantex’in CEO’su Markus Pejacsevich;

“Amacımız yıllardır kredi kartlarıyla yaptığımız ödeme kolaylığını ve doğallığını dijital para birimleriyle de gerçekleştirebilmek. Avusturya çapında tıpkı bizim gibi dijital para birimlerinin geleceğin ödeme sistemi olduğuna ikna olmuş ve bu sistemi geniş kitlelerin erişimine açmaya çalışan A1 gibi bir ortağımız olmasından mutluyuz.”

A1 İş Pazarlama Başkanı Markus Schreiber da, Salamantex için aynı duyguları beslediklerini dile getirdi. Bununla birlikte Salamantex’in çözümünü entegre ederek hizmet skalalarını kripto para birimleriyle birlikte genişletebileceklerini ifade etti.

Kripto paranın giderek daha geniş kitlelerle benimsenmesi, kripto para dünyası açısından çok önemli adımların atılmasını sağlıyor. Otomatlardan kripto para ile Coca-Cola alınması gibi günlük hayatımızda kullanabileceğimiz seçeneklerin dünya üzerinde yaygınlaşmasıyla, nakit paranın tahtını yerinden edebilecek güçlü bir rakibe dönüşüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar