Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67965.56
-2.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3792.96
1.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.28
-4.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.1
-3.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Axie Infinity Kurucusu, Oyun Sektörünün Önemini Vurguladı!

Axie Infinity, NFT oyunlarıyla kripto paraların benimsenmesinin artacağını düşünüyor!

Clock
Paylaş
Axie Infinity Kurucusu, Oyun Sektörünün Önemini Vurguladı!

Jeff Zirlin’in, şimdiye kadar yaratılmış en büyük NFT projesini yürüttüğünü söyleyebiliriz. Canavar dövüş oyunu Axie Infinity, 1 milyon kullanıcıya sahip ve toplam 2,1 milyar dolarlık satış elde etmiş olarak görünüyor.

728×90 muhabbit - Axie Infinity Kurucusu, Oyun Sektörünün Önemini Vurguladı!300x250 muhabbit - Axie Infinity Kurucusu, Oyun Sektörünün Önemini Vurguladı!

Axie Infinity’i oynamak için gerekli 3 canavarı satın almak, yaklaşık 1,500 dolara mal oluyor.

Yetiştirme, savaşma ve oyuncuların sahip olduğu varlıkları toplamaya dayalı bir oyun için akıllarda bazı soru işaretleri var. Bu hafta New York’da gerçekleşen Messari Mainnet konferansında Decrypt Baş Editörü Dan Roberts, “Axie Infinity büyümeye devam edebilir mi?” şeklinde Zirlin’e bir soru yöneltti. Zirlin soruyu şu şekilde cevapladı:

Axie projesinin sadece %6’sı tamamlandı. Önümüzdeki altı ay içinde savaş sistemimizi geliştirmeyi düşünüyoruz. Ayrıca, topluluğumuzun çok ilgi duyacağını düşündüğüm bir DEX’imiz yakın zamanda sizlerle olacak.

Bunun yanında Zirlin, oyuncuların kaynakları toplayabileceği, kasabalar inşa edebileceği ve bölgeler üzerinde savaşabileceği Clash of Clans’a benzer bir oyun olan Axieland’i duyurdu.

Axieland’deki oyundan çok kullanıcılar merkezi olmayan alışverişte ustalaştığında ne olur? sorusuna ise Zirlin şu şekilde cevap verdi:

Bu biraz uzun vadeli vizyonla alakalı. Axie’nin, oynayan topluluk tarafından sahip olunan ve işletilen ilk oyun olmasını istiyoruz.”

Axie’yi oluşturan Vietnamlı şirket Sky Mavis, oyunu kimin yapmaya devam edeceğini ve hangi özellikleri uygulayacağını ilerleyen zamanlarda topluluğun tarafından seçilmesini istiyor. Başka bir deyişle Axie, adım adım merkeziyetsiz bir yapıya dönüşmeyi planlıyor.

Daha sonra Zirlin şunları söyledi:

Dünyada oyunlar için gerçekten iyi fikirleri olan çok sayıda oyun geliştiricisi var. Ama neyi eksik? Onu oynamakla ilgilenen topluluktan yoksunlar. Oyunu gerçekten sevmeyen ama yine de Axie içeriği ve sanatı yapan insanlar olduğunu söyledi.

Zirlin, DAO’ların veya merkeziyetsiz kuruluşların kripto paraların benimsenmesinin anahtarı olduğunu düşünüyor. Axie’de bahse girerek veya oyun oynayarak kazanılan yönetim “token”ı olan AXS, hangi geliştirici takımların fon alması gerektiği gibi önemli yönetim oylarını oylamak için kullanılır. Projenin yol haritasını göz önünde bulundurursak, “token” sahiplerine daha da fazla yetki vermek istiyor.

Axie Infinity yanında Sorare, Decentraland ve The Sandbox gibi kripto para oyunlarına yüz milyonlarca dolar fon sağlandı. Zirlin ise rekabetin daha fazla artacağını düşünüyor.

Tüm bu rekabet, kripto paraları ilgi odağı haline getirmeye yardımcı olabilir. Zirlin sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

Kripto paralar benimsenmekten çok uzak, ama oyun sektörü bizi oraya götürebilir.

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar