Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68597.18
0.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3867.99
0.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.21
0.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.7
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Axie Infinity (AXS) Platformu Ağustos’ta Gelir Rekoru Kırdı!

Axie Infinity’nin işlem hacmi, sektör liderleri ile yarışır duruma geldi.

Clock
Paylaş
Axie Infinity (AXS) Platformu Ağustos’ta Gelir Rekoru Kırdı!

Axie Infinity, Bitcoin, DeFi ve NFT alanlarındaki pazar liderleri de dahil olmak üzere birçok platformdan daha fazla gelir elde etmeye devam ediyor. Bu kapsamda özellikle “NFT yazı“nın faydalarını görmeye devam eden Axie Infinity, oyun geliri bakımından, ağustos ayında %85 büyüme göstererek 364 milyon dolar barajını aştı.

728×90 muhabbit - Axie Infinity (AXS) Platformu Ağustos'ta Gelir Rekoru Kırdı!300x250 muhabbit - Axie Infinity (AXS) Platformu Ağustos'ta Gelir Rekoru Kırdı!

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity’nin son aylarda oldukça popüler hale gelmesi hem platformun hemde yerel kripto para birimi olan AXS’in, sektörde en çok konuşulanlar arasına girmesine neden oldu. Aynı zamanda oyun, halihazırda Ethereum dışında diğer tüm kripto para protokollerinden daha fazla ücret üretmiş durumda. 

AxieWorld verilerine göre, oyun temmuz ayındaki 196 milyon dolarlık gelirini, ağustos ayında 364 milyon dolara çıkardı. Bu, aylık bazda yaklaşık %85,7’lik bir büyümeye denk geliyor. 

axs - Axie Infinity (AXS) Platformu Ağustos'ta Gelir Rekoru Kırdı!
AXS

Axie Infinity, OpenSea, Uniswap ve Aave dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto para projesinin önünde yer aldı. Hatta temmuz ayında oyun, liderlik tablosunda Ethereum’un dahi önüne geçti. 

axs1 - Axie Infinity (AXS) Platformu Ağustos'ta Gelir Rekoru Kırdı!
AXS

Bilindiği üzere Axie Infinity, Ethereum blok zincirinin üstünde bir oyna-kazan mekanizması içeriyor. Oyun, oyuncuların NFT biçimini alan Axies adlı dijital evcil hayvanları satın almalarını, üremelerini ve takas etmelerini sağlıyor. Örneğin birisi bir Axie satın aldığında bu oyunun gelir elde ettiği anlamına gelir. 

Oyun, kısmen Filipinler’de artan popülaritesi sayesinde son aylarda kripto sektörünün gündemi oldu. Oyunun hızlı yükselişi, kripto endüstrisinin “NFT yazı” olarak adlandırdığı durumun önemli gündem noktalarından biri oldu. Platform elde edilen bu gelirinin bir kısmını AXS sahipleri tarafından yönetilen bir topluluk hazinesine yatırdı.

Axie Infinity hakkında daha detaylı bilgi almak için Axie Infinity Shard (AXS) Nedir? başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Axie Infinity’nin yönetim tokenı olan ve oyunun popülaritesi arttıkça fiyat bakımından da artış yaşayan AXS, son 30 günde yaklaşık olarak %88‘den fazla artış gösterdi. AXS yazım itibari ile de 73.79 dolardan işlem görüyor. 

axs fiyat - Axie Infinity (AXS) Platformu Ağustos'ta Gelir Rekoru Kırdı!
AXS Fiyat

Ağustos ayının başlarında ekip, oyunun dünya çapında 1 milyondan fazla aktif kullanıcısına ulaştığını bildirdi. Oyun daha fazla kullanıcıya ulaştıkça, talep gören eksenler ve sanal arazi parselleri de yedi rakama kadar el değiştirmeye başladı. NFT yaz’ı boyunca, Axie Infinity’nin işlem hacmi, CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club ve Art Blocks ile birlikte tüm NFT projelerinin en iyileri arasında yer aldı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar