Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61032.01
6.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3297.32
1.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.53
-1.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.9
3.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

BAE, Kripto Para Birimleri İle İlgili İşlemlere Onay Verdi!

BAE tarafından kripto para varlıkları ile işlemlere izin verilmesi büyük bir adım olarak görüldü.

Clock
Paylaş
BAE, Kripto Para Birimleri İle İlgili İşlemlere Onay Verdi!

Kripto para endüstrisi dünya çapında popülerlik kazanmaya devam ediyor. Daha önce dijital para birimlerine karşı olumsuz tavır sergileyen birçok yatırımcı şimdi kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’de kısa süre önce kripto para dünyasına girme ve onu yatırım yapmak için güvenli bir varlık olarak tanıma eğilimini açıkladı. Şimdi ise OTC ticaret lisansı veren BAE, böylece kripto para birimleri üzerindeki yasağı da bir bakıma geride bırakmış oldu.

Binance BannerBinance Banner

BAE, OTC Ticaret Lisansını uygulayarak, hizmet ve mal satın almak veya satmak için kripto paralar ile işlemleri kabul etmeye başlayacak. 

OTC Ticaret Lisansı, blockchain teknolojisi pazarı için daha fazla büyüme anlamına gelir ve şirketlerin büyümesine yardımcı olur. Yapılan açıklamada bu yeni girişimin, yeni veya deneyimli yatırımcıların bu büyük fırsattan yararlanmalarını sağlayacağı belirtildi.

BAE yeni OTC Ticaret Lisansı, ticari politikasını desteklemek için; kripto para birimleri ile hizmet ve mal satın almak veya satmak için bir yenilik olarak görüldü. BAE, bu operasyonları yürütmek için yetki verdiği şirket olan Tres Group, SIMBA Storage’ın yaratıcısı olarak biliniyor.

Geçen Yıl İlk Adımı Dubai Atmıştı

Bilindiği üzere 2020’de Dubai Çoklu Emtia Merkezi (DMCC), CV Labs ve CV VC girişimleriyle ortaklık kurmuştu. Bu ortaklık, Dubai şehrinde Crypto Valley teknoloji ağını başlatmak için DAVOS Forum’da gerçekleşmişti.

DMCC, ticari pazarı Dubai şehri üzerinden yönlendiren bir devlet kuruluşu olarak görev yapıyor. DMCC CEO’su Ahmed Bin Sulayem, yaptığı açıklamada, şirketin en popüler kripto para şirketleriyle bu taahhüdü imzalamaktan ve Dubai’de bu teknoloji ağını kurmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Ahmed Bin Sulayem ayrıca, bu girişim ile tüm şehrin ekonomik pazarın iyileştirilebileceğini ve BAE’nin ekonomik büyümesine yatırım yapmak ve yardım etmek için yeni insanları çekebileceğini dile getirdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar