Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59453.39
2.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3172.47
1.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.93
0.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $534.2
0.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Bahamalar FTX Varlıklarının Devlet Cüzdanlarına Aktarılması Emrini Verdi!

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu FTX cüzdanlarında bulunan varlıkların devlet kontrolündeki cüzdanlara aktarılması emrini verdi.

Clock
Paylaş
Bahamalar FTX Varlıklarının Devlet Cüzdanlarına Aktarılması Emrini Verdi!

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu 17 Kasım 2022 Perşembe günü FTX kripto para cüzdanlarında bulunan varlıkların devlet kontrolündeki cüzdanlara aktarılması emrini verdiğini duyurdu. Duyuruya göre söz konusu emir geçtiğimiz cumartesi verildi.

Basın bülteniyle gerçekleştirilen duyuruda komisyonun söz konusu kararı müşterilerin varlıklarını korumak amacıyla gerektiğinde müdahale edebilmek için aldığı ifade edildi. 

728×90 muhabbit - Bahamalar FTX Varlıklarının Devlet Cüzdanlarına Aktarılması Emrini Verdi!300x250 muhabbit - Bahamalar FTX Varlıklarının Devlet Cüzdanlarına Aktarılması Emrini Verdi!

“Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu yetkileri kapsamında Bahamalar Yüksek Mahkemesi’nin aldığı bir karar doğrultusunda hareket ederek FTX Digital Markets Ltd.’ye ait tüm dijital varlıkların güvenlik amacıyla komisyon tarafından kontrol edilen bir dijital cüzdana aktarılmasına kanaat getirdi. Şirketin müşterilerini ve yatırımcılarını korumak için böyle bir acil müdahale şarttı.” 

Komisyonun duyuruyu neden karar alındıktan beş gün sonra yaptığı ise bilinmiyor. Söz konusu transferlerin tam olarak nerede ve ne zaman gerçekleştirileceği de belirsizliğini koruyor. 

FTX, 11 Kasım 2022’de iflas başvurusunda bulundu. FTX bünyesinde bulunmayan bir dizi şirketin de yanlışlıkla adının yer aldığı başvuru kripto para dünyasında kaosa yol açtı. 11 Kasım 2022 akşamında hacklendiği ortaya çıkan şirketin cüzdanlarından yüz milyonlarca dolar değerinde kripto para çekildi. Bu işlemlerin bir kısmının eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a dair bir takım saygısız yorumlarla ilintili olduğu belirtildi. 

FTX US Genel Danışmanı Ryne Miller başta konuyu soruşturduğunu, sonrasında ise FTX’in bazı varlıklarını soğuk depo cüzdanlarına aktaracağını ifade etti. 

sbf ftx 1200x600 - Bahamalar FTX Varlıklarının Devlet Cüzdanlarına Aktarılması Emrini Verdi!

Bahamalar ABD’nin Yetki Alanını Yok Mu Sayıyor?

Bahamalar’ın hamlesinin ülke ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasında bir yetki alanı mücadelesine dönüşebileceği ifade ediliyor. 

“Komisyon’a göre FTX ABD Bölüm 11 İflas işlemlerinin kapsamına girmiyor.”

FTX Dijital Piyasası 15 Kasım 2022’de, FTX grubun büyük kısmı iflas başvurusunda bulunduktan günler sonra, ABD’de Bölüm 15 iflas başvurusunda bulundu. Daha ilginç olanı ise, FTX Dijital Piyasası’nın iflas başvurusunu şirketin geri kalanının başvuruda bulunduğu Delaware’de değil de New York’ta gerçekleştirmesi oldu.

Perşembe günü açıklamalarda bulunan FTX avukatları Bahamalar mahkemesi tarafından atanan müşterek geçici tasfiye memurlarının, yabancı iflasları tanıyan dosyalamayı, FTX grubunun geri kalanının ABD’de gerçekleştirdikleri başvurularını baltalama çabasının bir parçası olarak yaptığını iddia etti.

İlginizi çekebilir: TSM, 210 Milyon Dolarlık FTX Anlaşmasını Askıya Aldı!

Avukatlar ayrıca Bankman-Fried’ın Bahamalar hükümetiyle iş birliği içerisinde olduğu iddiasında da bulundu. 

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu ise önümüzdeki süreçte farklı yetki alanlarındaki yasal düzenleyicilerle de iletişime geçeceklerinin altını çizdi. 

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar