Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64226.01
-3.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3169.65
-8.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.28
-8.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $563.2
-3.55%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Bakkt New York Borsası’nda İşlemlere Başlıyor!

Şirket tarafından yapılan açıklamada, 18 Ekim 2021 tarihinde Bakkt’ın NYSE’de işlemlere başlayacağı duyuruldu.

Clock
Paylaş
Bakkt New York Borsası’nda İşlemlere Başlıyor!

Dijital varlık platformu Bakkt, New York Borsası’ında (NYSE) işlemlere başlıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, 18 Ekim 2021 tarihinde Bakkt’ın NYSE’de işlemlere başlayacağı duyuruldu.

728×90 muhabbit - Bakkt New York Borsası'nda İşlemlere Başlıyor!300x250 muhabbit - Bakkt New York Borsası'nda İşlemlere Başlıyor!

“BKTT” “ticker”ı ile borsada işlemlere başlayacak olan şirket, 2018 yılında kurulmuştu. Başlangıçta kripto para ekosisteminde büyük bir “hype” yaratan Bakkt, devam eden süreçte topluluğun ilgisini kaybetmişti. 2021 yılının Ocak ayında halka arz olma planını ortaya koyan Bakk’tın uzun zamandır borsada listelenmesi bekleniyordu.

Toplamda 2.1 Milyar $’lık değerleme ile birlikte borsada işlemlere başlayacak olan Bakkt, kullanıcılarına dijital varlıklar için çözümler sunuyor. Uygulaması üzerinden dijital varlıkların yönetimi için araçlar sunan şirket, aynı zamanda ödeme hizmeti de sunuyor.

Visa ile gerçekleştirdiği partnerlik sonucunda Bakkt Visa kartı ile ödeme hizmetlerine de aracılık eden kuruluş, dijital varlıkların Visa kartların kullanıldığı tüm işletmelerde kullanılmasını sağlıyor. Kripto paraların anlık kur ile dönüşümünü sağlayan Bakkt, bu sayede USD bazında ödemelerin kripto paralar ile gerçekleşmesini sağlıyor.

Screen Shot 2021 10 16 at 13.43.14 226x600 - Bakkt New York Borsası'nda İşlemlere Başlıyor!
Bakkt Dijital Varlık Uygulaması

Sadakat Programı

Diğer yandan kripto paraların alım-satım işlemlerine de aracılık eden şirket, “sadakat programı” olarak adlandırdığı program ile kullanıcıların yaptığı işlemler sayesinde puan toplamasını sağlıyor. Bu puanlar ise farklı işletmelerde kullanılabiliyor. (Uçak bileti, otel vs)

Bakkt’ın NYSE’de işlemlere başlaması ile ilgili sizin yorumunuz nedir?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar