Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66629.45
-5.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3210.4
-8.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.04
-18.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $578.2
-5.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Bakkt, Mobil Uygulamasını Duyurdu!

Bakkt, Bitcoin, hediye kartları, ve diğer dijital varlıklar için yeni uygulamasını duyurdu.

Clock
Paylaş
Bakkt, Mobil Uygulamasını Duyurdu!

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para şirketlerinden biri olan Bakkt, kullanıcılarının Bitcoin satın almalarına, satmalarına ve harcamalarına olanak tanıyan mobil uygulamasını duyurdu.

728×90 muhabbit - Bakkt, Mobil Uygulamasını Duyurdu!300x250 muhabbit - Bakkt, Mobil Uygulamasını Duyurdu!

Tüketici uygulamasını hem Android hem de iOS’ta yayınlayan Bakkt, yatırımcıların kripto para birimleri ile işlem yapmasına olanak sağlamış oldu. 500.000′den fazla kullanıcının test aşamasındaki Bakkt’ın yeni uygulamasını test ettiği ve uygulamaya bağlı önemli şirketlerin arasında Starbucks, Best Buy, GolfNow ve Choice Hotels şirketlerin olduğu açıklandı. 

Yapılan açıklamada uygulamanın ayrıca ödül toplamaya, yatırımcıların kendi aralarında kripto para birimi göndermesine ve indirimli hediye kartları satın almasına izin verileceği bildirildi.  

Bakkt CEO’su Gavin Michael, yeni girişim ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Ortalama bir tüketici, hediye kartlarından Bitcoin’e kadar pek çok dijital varlığa sahip ancak değerlerini yeterince takip etmek ve kullanmak için gerekli araçlardan yoksun. Bu kapsamda Bakkt’ın dijital varlık erişimini herkese genişletme adımımızdan oldukça memnununuz.”

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl, Starbucks ile de bir hizmet deneyen Bakkt, müşterilerin Bitcoin’leri ile kahve alabilmesine olanak sağladı. Ancak bu girişim doğrudan Bitcoin ödemeleri içermiyordu, sadece kripto para biriminin satış noktasında nakde çevrilmesi sağlanıyordu.

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından 2018’de piyasaya sürülen kripto para girişimi Bakkt’ın ana odağı, Bitcoin’i güvenli bir şekilde saklamaktır. Yakın zaman önce özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşen Bakkt New York Borsası’nda da halka açıldı.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar