Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65219.34
1.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3143.35
2.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.27
6.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $572.8
2.43%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Basquiat Tablosunun Satışında Kripto Para Ödemesi Kabul Edilecek!

Amerikalı sanatçı Jean-Michel Basquiat tablosunun satışında, kripto para ödemesi kabul edilecek.

Clock
Paylaş
Basquiat Tablosunun Satışında Kripto Para Ödemesi Kabul Edilecek!

Jean-Michel Basquiat’ın “İsimsiz, 1982” adlı tablosu, ünlü müzayede evi Phillips’te 70 milyon dolara açık artırmaya çıkmaya hazırlanıyor.

Basquiat’in söz konusu sanat eserinde, büyük bir tuvalin ortasında boynuzlu bir şeytanın resmi yer alıyor.

18 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenecek olan satışta, Amerikalı sanatçı Jean-Michel Basquiat’ın özel çalışmaları müzayedede sergilenece.

728×90 muhabbit - Basquiat Tablosunun Satışında Kripto Para Ödemesi Kabul Edilecek!300x250 muhabbit - Basquiat Tablosunun Satışında Kripto Para Ödemesi Kabul Edilecek!

Ünlü müzayede evi Phillips’in yaptığı açıklamada, satışlarda ödeme olarak kripto para birimlerinden Ethereum ve Bitcoin’in kabul edileceği duyuruldu.

Philips, söz konusu eser hakkında şu yorumlarda bulundu:

Bu eserdeki yatay formatlar, muhtemelen Pablo Picasso’nun başyapıtı “Guernica”ya gönderme niteliğinde yapılmış.

Tekrar satılmaya hazırlanan bu sanat eseri, ilk olarak Japon milyarder Yusaku Maezawa tarafından Mayıs 2016’da Christie’s müzayedesinde 57,3 milyon dolara satın alınmıştı.

Eserin sahibi olan modacı Yusaku Maezawa açıklamalarında, bu sanat eserinin “son derece güçlü” ve “melankolik” olduğunun altını çiziyor.

Japon Milyarder ayrıca, 70 milyon dolarlık eserin satışında ödeme aracı olarak kripto paraların kullanılmasını kabul ettiğini açıkladı.

Özgün Tarzıyla Akıllarda Yer Eden Jean-Micgel Basquiat!

basquiat 604x600 - Basquiat Tablosunun Satışında Kripto Para Ödemesi Kabul Edilecek!

1960 yılında Porto Rikolu bir anne ve Haitili bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen Basquiat’ın sanata karşı düşkünlüğü küçük yaşlarda kendini gösterdi. Kısa sürede fark edilen Basquiat, ailesinin desteğiyle yeteneğini üst seviyelere taşımayı başardı.

Kariyerine New York’ta graffiti sanatçısı olarak başlayan Basquiat, ardından dışa vurum tabloları çizmeye başladı. 1980’lerde popülarite kazanmaya başlayan ressam, yıllar içinde zamanın ünlü ressamlarından biri haline geldi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar