Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26576.41
-0.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1594.04
-0.36%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.93
0.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $210.8
-0.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Picasso Ailesi’nin NFT Anlaşmazlığı Sona Erdi

Marina: ”Bu teknoloji gerçekten dikkatimi çekti. Bu nedenle oğlumun ilk NFT koleksiyonumuzu oluşturmasına karar verdim.”

Clock
Paylaş
Picasso Ailesi’nin NFT Anlaşmazlığı Sona Erdi

Ünlü ressam Pablo Picasso’nun büyük torunu Marina Picasso Youtube’da oğlu ile birlikte oluşturdukları NFT koleksiyonuna dair açıklamalarda bulundu.

18 Şubat 2022 Cuma günü videoyu yayınlayan Marina Picasso, NFT’ler üzerine aile içinde yaşanan tartışmaların son bulduğunun ve Picasso Ailesi’nin desteği ile NFT satışının devam edeceğinin altını çizdi.

728×90 muhabbit - Picasso Ailesi'nin NFT Anlaşmazlığı Sona Erdi300x250 muhabbit - Picasso Ailesi'nin NFT Anlaşmazlığı Sona Erdi

İlginizi çekebilir: NFT Mint Nedir?

NFT teknolojisini desteklediğini belirten Marina Picasso, ailenin başı rolünü üstlenen amcası Claude Picasso’nun da projenin arkasında durduğunu ifade etti ve oğlu Florian ile birlikte NFT üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Marina ve Florian Picasso’nun NFT koleksiyonundaki her parça Picasso’nun ünlü kaselerinden esinlenen bir .mp4 dosyasına denk geliyor.

NFT’lere yönelik büyük ilgiye sahip 30 yaşında bir oğlum var. Konu benim de ilgimi çekince araştırdım ve bunun bizi sanata daha da yakınlaştıran modern bir teknoloji olduğunu gördüm. Bu teknoloji gerçekten dikkatimi çekti. Bu nedenle oğlumun ilk NFT koleksiyonumuzu oluşturmasına karar verdim.

Picassonun Ağlayan Kadin Tablosu 901x600 - Picasso Ailesi'nin NFT Anlaşmazlığı Sona Erdi
Picasso’nun Ağlayan Kadın Tablosu

Resmî Picasso NFT Koleksiyonu Yolda

Man and the Beat” isimli NFT koleksiyonu Picasso Administration’ın başı Claude Picasso ile yaşanan anlaşmazlığın medyaya yansıması ile birlikte beklenen satışı gerçekleştirmekte zorlandı.

NFT koleksiyonunun her bir parçası tanesi 2 ETH’den, yani 5.800 dolar’a satışa çıkarıldı. John Legend gibi ünlü sanatçıların açıktan destek vermesine rağmen oldukça az miktarda NFT satılabildi.

Origin Protocol isimli merkeziyetsiz NFT satış platformunda hala bulunan koleksiyonun şimdiye dek yalnızca %10’u satılabildi.

Maalesef, konuya dair fikirlerimiz aileye düzgün bir şekilde aktarılmadı. Nihayetinde hali hazırda fikir ayrılıkları yaşadığımız aile üyelerinin bazılarıyla karşılıklı bir yanlış anlaşılma meydana geldi. Sonucun ise iki tarafa da bir faydası dokunmadı. Amcam Claude Picasso’nun tam desteği arkamda. Amcam tüm hayatımı babasının eserlerini ve mirasını korumaya adadı.

Ocak 2022 tarihinde Associated Press’e konuşan Picasso Administration’dan bir avukat Picasso eserlerinden ilham alan olası bir NFT koleksiyonunun yalnızca Claude Picasso tarafından onaylanırsa resmiyet kazanabileceğini ifade etmişti.

Aile içerisinde yaşanan son gelişmelerle beraber resmî bir Picasso NFT koleksiyonunun yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar