Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68543.31
-0.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3911.79
4.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.89
-2.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604
0.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC’nin Ethereum ETF kararı bekleniyor: Franklin Templeton için son tarih belirlendi!

Clock
Paylaş
SEC’nin Ethereum ETF kararı bekleniyor: Franklin Templeton için son tarih belirlendi!

SEC, Franklin Templeton’ın spot Ethereum ETF’i başvurusu hakkındaki kararını erteledi. Kurum, 11 Haziran 2024 tarihine kadar karar vermeyi planlıyor.

Bugün SEC’nin yaptığı bir açıklamada, Franklin Templeton’ın spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) başvurusuyla ilgili kararın 11 Haziran 2024’e kadar ertelendiğini duyurdu. SEC, daha fazla değerlendirme için zaman gerektiğini ve bu süre zarfında başvuruyu onaylayabileceğini, reddedebileceğini ya da dava açabileceğini ifade etti.

728×90 muhabbit - SEC'nin Ethereum ETF kararı bekleniyor: Franklin Templeton için son tarih belirlendi!300x250 muhabbit - SEC'nin Ethereum ETF kararı bekleniyor: Franklin Templeton için son tarih belirlendi!

ABD’li varlık yönetim şirketi Franklin Templeton, şubat ayında Franklin Ethereum ETF için S-1 kayıt bildirimini yapmıştı. Şirket, fonun Ethereum’un fiyatını yansıtacağını ve saklamayı olarak Coinbase Custody Trust Company ile Bank of New York Mellon’u seçtiğini belirtmişti.

Başvurusu olan diğer şirketler de bekliyor

SEC ayrıca VanEck ve BlackRock gibi diğer Ethereum ETF başvurularını da erteledi. Büyük şirketlerin son aylarda spot Ethereum ETF’i için başvuruları artmış olsa da, SEC’nin böyle bir ürünü onaylama ihtimali giderek azalmış durumda. Bloomberg’ün kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, mayıs ayına kadar spot Ethereum ETF’inin onaylanma olasılığını yüzde 70’ten yüzde 30’a düşürdü.

Ocak 2024’ten bu yana ABD’de işlem gören spot Bitcoin ETF’leri ise toplamda 12,38 milyar dolarlık net giriş sağladı. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar