Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69960.01
-0.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3868.4
3.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.97
-1.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.8
-1.50%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

SEC’ten Justin Sun’a Yeni Dava!

Clock
Paylaş
SEC’ten Justin Sun’a Yeni Dava!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Tron’un kurucusu Justin Sun’a karşı yeni bir dava açtı.

Yeni dava dosyasında SEC, Justin Sun’un incelemeye alınan dönemde “yoğun bir şekilde” Amerika Birleşik Devletleri’nde seyahat ettiğine dair nedenleri olduğunu iddia ediyor. Dosyada Sun’ın seyahat etmekle kalmayıp aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ne yönelik olarak bilinçli eylemler yaptığı da belirtiliyor. SEC’e göre, bu durum Tron ve onunla ilişkilendirilen diğer iki şirket üzerinde yeterli “kişisel yetki” sağlıyor.

728×90 muhabbit - SEC'ten Justin Sun'a Yeni Dava!300x250 muhabbit - SEC'ten Justin Sun'a Yeni Dava!

Justin Sun’ın ABD Ziyaretleri Ele Alındı!

Manhattan federal mahkemesine sunulan dosyada SEC, Sun’un ülke içinde en az 380 gün geçirdiğini iddia ediyor. Bu zaman dilimi 2017 ile 2019 arasındaki bir dönemi kapsıyor. Sun iddialara göre bu süre içinde Boston, San Francisco, New York City ve Massachusetts gibi şehirlere iş gezileri düzenledi ve Tron Vakfı ile BitTorrent Vakfı gibi kuruluşları temsil etti.

Söz konusu bu dava dosyasında da asıl dava dosyasındaki suçlamalar değişmedi. SEC, Sun’un ve şirketlerinin Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) tokenleri aracılığıyla kayıtsız menkul kıymetler sattığını iddia ediyor. SEC ayrıca, işlemlerinin Seattle merkezli kripto borsası Bittrex’te gerçekleştiğini iddia ediyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, Sun Mart sonlarında SEC’nin dava dosyasının reddedilmesini istemişti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar