Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66802.01
-0.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3450.15
-1.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.57
2.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.6
-1.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Biden Yönetimi Yasa Dışı Kripto Para Kullanımını Engellemek İstiyor!

Biden yönetiminin hedefi fidye yazılım çeteleri!

Clock
Paylaş
Biden Yönetimi Yasa Dışı Kripto Para Kullanımını Engellemek İstiyor!

Joe Biden yönetimi, geçtiğimiz günlerde “yolsuzlukla mücadele” stratejisini açıkladı. Hükümet, Ulusal Kripto Para Birimi İcra Ekibi’nin “kripto para birimlerinin yasa dışı kullanımını ve engellemesini” istiyor.

Yolsuzlukla Mücadele Etmek İstiyor!

Biden ve Harris’in pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Başkanın talimatı doğrultusunda” tarihteki ilk yolsuzlukla mücadele planı yayımlandı. 38 sayfalık rapor, ABD hükümetinin küresel çapta yolsuzlukla mücadele stratejisinin bir özeti.

728×90 muhabbit - Biden Yönetimi Yasa Dışı Kripto Para Kullanımını Engellemek İstiyor!300x250 muhabbit - Biden Yönetimi Yasa Dışı Kripto Para Kullanımını Engellemek İstiyor!

Rapordaki kilit maddelerden biri, “Kripto para birimleri ve yolsuzluk” hakkında görüşleri içeriyor.

ABD Adalet Bakanlığı’nın kurduğu yeni ekip, özellikle kripto para birimlerini kötü amaçlar için kullanan kişilerin karmaşık soruşturmalarına odaklanacak.

Bildiğiniz gibi Adalet Bakanlığı, ekim ayında Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi’ni duyurmuştu. ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco, bu ekibin kurulmasının en büyük amacının, “fidye yazılım çetelerine gönderilen paraların izlenmesine ve kurtarılmasına yardımcı olmak” olduğunu açıklamıştı.

Haziran ayında Biden yönetimi, kripto para ile gerçekleştirilen suç unsurlarına dair mücadele stratejisini açıklamıştı. Biden, “Suç işlemlerini bulmak ve takip etmek için kripto para birimleri analiz edilecek.” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Kasım ayında Monaco ve Ulusal Güvenlik Bölümü ve Suç Birimi görevlileri, İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel ile görüşme yapmıştı. Görüşmenin sonucunda, “Kripto para birimi ve fidye yazılımın yasa dışı kullanımına odaklanmanın yanı sıra, ulusal güvenliğe yönelik ortaya çıkan tehditlerle ilgili araştırmalara devam edilmesi” kabul edildi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar