Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56709.87
1.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3231.35
0.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.12
-0.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.3
-1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Biden; ‘’Yüksek Enflasyonun Nedeni Putin!”

Rusya’nın Ukrayna savaşı, dünya gündemini sarsmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Biden; ‘’Yüksek Enflasyonun Nedeni Putin!”

Rusya’nın Ukrayna savaşı, dünya gündemini sarsmaya devam ediyor. Rusya’nın saldırıları devam ederken, dünya genelindeki ürün fiyatları da eş zamanlı artmaya devam ediyor. ABD’de enflasyonun yıllık yüzde 7,9 oranında çıkması üzerine ABD başkanı Joe Biden konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Binance BannerBinance Banner

Ülkede işsizlik rakamlarına baktığımızda son 50 yılın en iyi seviyesindeyiz ve ekonomimiz de hızlı şekilde iyileşiyor. Fakat açıklanan bu enflasyon oranlarıyla görüyoruz ki, Amerikan halkının bütçesi fiyat artışları nedeniyle bir hayli zorlanacak. Bu fiyat artışı Putin’in yaptıklarının sonuçlarıdır.

Joe Biden

Açıklanan bu rakamların, 1982 yılından itibaren kayıtlara geçen en yüksek enflasyon rakamları olduğunun altını çizen Biden, bu oranlardan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i sorumlu tuttu.

Biden açıklamalarının devamında ise şubat ayında en çok yükseliş gösteren enerji fiyatlarına vurgu yaptı. Bildiğiniz üzere dünyada büyük bir enerji krizi tırmanmaya devam ediyor. Biden ise söylemlerinde “Putin’in saldırgan tavırlarının” sonucu olarak enerji fiyatlarında patlama yaşandığını ifade etti.

Daha Fazla Ukrayna-Rusya Haberleri İçin:Rusya-Ukrayna Savaşı

Amerikan Devlet Başkanı Joe Biden, Putin’e Gözdağı Verdi!

Biden'ın
Joe Biden

Joe Biden açıklamalarında Rusya Devlet Başkanı Putin‘e gözdağı vermeyi de unutmadı. Ve şunları ekledi:

Savaşın en başından bu yana söylediğim gibi, Putin’in gereksiz başlatmış olduğu bu savaşa karşılık, uyguladığımız yaptırımların ülke içinde de büyük bir bedeli olacaktır. Ve bu bedelleri yaşamaya başladık. Ancak Amerikalılar şunu bilmeli ki Putin’e ödettiğimiz bedeller bizim ödediğimizden çok daha yok edici olacaktır.

joe BİDEN

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar