BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

BiLira, Kişiler Arası Ticaret Platformu Paxful’da!

BiLira, Paxful’da listelendi!

Yayın:

-

ticaret

Dünyanın en büyük kişiler arası kripto ticaret platformlarından biri olan Paxful, Türk Lirası’na endeksli stabil kripto para BiLira’yı ödeme yöntemi olarak eklediğini açıkladı. An itibariyle, Türkiye’deki Paxful kullanıcılarının, BiLira (TRYB) ile Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) tekliflerinde TRYB tokenini kullanarak alım-satım işlemi yapabileceği belirtildi. Böylece, kullanıcılarına 300’den fazla ödeme yöntemi sunan kişiler arası kripto pazar yeri Paxful, TRYB’yi de bu seçeneklere eklemiş oldu.

BiLira, geleceğin merkeziyetsiz ve eşler arası finansal ağlarına erişimi geliştirme vizyonuna sahip stabil kripto para sağlayıcısı olmasının yanı sıra, TRYB kripto para birimi, Türk Lirası ile desteklenen bir ERC-20 stabil kripto parasıdır. Bir yıl önce kurulmasına rağmen, şirketin 2500’den fazla kullanıcısı ve 30 milyona yakın TRYB tokeni dolaşımda bulunmaktadır.

BiLira ve Paxful

2015 yılında iki deneyimli yazılım geliştiricisi ve iş adamı tarafından kurulan Paxful, Amerika Birleşik Devletleri, Filipinler, Hong Kong ve Estonya’da 250’den fazla çalışanıyla kısa bir süre içinde Dünya’nin en büyük kişiler arası kripto platformu oldu. Kişişer arası kripto ticaret platformuna, dünya çapında 4,5 milyondan fazla kullanıcı tarafindan kullanılıyor. Platform, kripto para borsası olmak yerine satıcılar ve alıcılar arasında bir arabulucu görevi görmektedir.

BiLira COO’su Vidal Arditi “Kişiler arası pazar yerleri için bir rampa görevi gören BiLira, böylesine büyük bir isim ve tanınmış yüksek repütasyonlu Paxful’un pazar yeri  ile kripto paraları daha erişilebilir hale getirecektir. ” diyerek anlaşmanın büyük etkisi hakkında vurgu yaptı.

Öte yandan Paxful CEO’su ve kurucu ortağı Ray Youssef “BiLira ile olan işbirliğimiz ve TRYB’yi  Paxful platformuna ödeme yöntemi olarak eklemek bizi heyecanlandırıyor. Paxful’un global kullanıcıları ve ödeme yöntemlerindeki çeşitliliği ile beraber Türk Lirasına endeksli bir stabil kripto parayı da bulundurması Türk kullanıcılara güvenli ve hızlı alışveriş alternatifi sunmuş olacak.“diyerek bu anlaşmadan duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

BiLira Hakkında Daha Fazla Bilgiye Ulaşmak İçin:

Website https://bilira.co 

App: BiLira

LinkedIn: https://linkedin.com/company/bilira-teknoloji

Twitter: https://twitter.com/BiLira_Official

Facebook: https://www.facebook.com/bilirateknoloji

Youtube: BiLira Youtube Kanalı

Instagram: BiLira Instagram hesabı

Telegram: https://t.me/bilira_official

Medium: BiLira Medium Blogu

Sıkça Sorular Sorular: https://bilirahelp.zendesk.com/hc/trr/faq

İletişime Geçin: [email protected]

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Dijital Yen, Kripto Pazarını Daha Canlı Hale Getirebilir!

Dijital yenin ayak sesleri duyuluyor.

Yayın:

-

Dijital Yen

Bu ayların başında, Japonya Merkez Bankası, 2021’de dijital yen testine başlama planlarını duyurmuştu. O zamandan bu yana, kurumların kalkınma ve işbirliklerine yaklaşımına ilişkin daha fazla ayrıntı, özel sektörün buna hazır olduğuna dair göstergeleri oraya çıkardı. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu durum test aşamasında önemli bir rol oynayacaktır.

Bugün Reuters, Japon finansal hizmetler devi Monex Inc.‘in CEO’sunun, merkez bankasının CBDC’lere karşı daha proaktif duruşunu memnuniyetle karşıladığını belirtti.

CEO Oki Matsumoto, bir CBDC’yi uygulama koyacak herhangi bir hamlenin, Japon ekonomisinin dijitalleşmesi için olumlu olacağını ve ekonomiyi daha verimli hale getireceğini savundu. Ayrıca Matsumoto, banka dışı dijital para sektörü için bir avantajın olduğunu söylüyor:

CBDC’ler, kripto para birimlerinin birlikte çalışabilirliğini önemli ölçüde artıracak. Bu sayede, kripto para piyasası daha canlı hale gelecek.

Matsumoto için, birçok küçük kripto borsa tüccarının banka hesaplarına sahip olmaması, kripto varlıklarını itibari paraya dönüştürmek isteyen tüccarlar için bir sınır ve engel teşkil ediyor. Japonya’da dijital yen ile, daha sorunsuz bir destek potansiyeli bu işlemlerin ardında yatıyor.

Monex Inc, Japon kripto para borsası Coincheck’i, platformun saldırıya uğramasından kısa bir süre sonra, 2018 baharında satın aldı. Yapılan açıklamalara göre, Coincheck saldırısının faturası 500 milyon $’ın üzerinde.

Monex, geçtiğimiz yıl Facebook’un planladığı global stablecoin için yönetişim konsorsiyumu olan Libra Association’a katılmak için başvurarak dijital varlık alanında aktifleşmeye çalışıyor.

Daha fazla CBDC Haberi için: CBDC Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Güney Kore Hükümeti Kripto Vergilerini Erteliyor!

Güney Kore vergileri erteliyor!

Yayın:

-

Güney Kore

Güney Kore Ulusal Meclisi, endüstri kuruluşlarından gelen itirazların ardından kripto para kazançlarına ilişkin yeni gelir vergisi yasalarını ertelemeye hazırlanıyor.

Yerel bir haber ajansı olan DongA’nın 25 Kasım tarihinde yayınladığı bir habere göre, başlangıçta Ekim 2021’den itibaren uygulanacak olan %20’lik vergi, 1 Ocak 2022’ye kadar yürürlülüğe girmeyecek.

Erteleme, dijital para borsalarına yeni vergi altyapısını dahil etmek için gereken değişiklikleri uygulamak adına zaman tanımayı amaçlıyor.

Bildirilenlere göre, kripto para birimleri için yeni vergi yapısı bu yılın Temmuz ayında açıklandı ve yıllık 2.5 milyon won üzerindeki her kazanç için %20’lik bir vergi oranı getirilecek.

Yeni yasanın başlangıçta 1 Ekim 2021’de yürürlülüğe girmesi planlanmıştı. Fakat bu tarih, Kore Blockchain Derneği‘nden gelen şikayetlere yol açtı.

KBD, 30 Eylül 2021’de sona eren mevcut vergi düzenlemeleri ile ertesi gün yürürlülüğe girecek olan yeni rejim arasındaki kısa pencerenin, borsalar için uyum sorunu yaratacağını dile getirdi. KBD, tüm bunları öne sürerek, vergi düzenlemelerinin 1 Ocak 2023 yılına kadar ertelenmesini istedi.

Güney Kore Hükümeti istenen sürenin yerine, yalnızca üç aylık bir ertelemeyi kabul etmesine rağmen, vatandaşların isteklerini dinliyor gibi görünüyor.

Yeni mevzuatın yürürlülüğe girmesinden önce, dijital varlıklar para birimleri olarak görülüyordu ve bu yüzden vergiden muaftı.

Ne dersiniz, ülkemizde böyle bir adım sizce ne zaman atılacak? Türkiye Cumhuriyeti, kripto para birimlerini resmi olarak tanıdığında vatandaşları için ek bir hizmet sunacak mıdır?

Daha fazla Blockchain Haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.