Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66339.19
-0.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3207.89
0.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.4
-2.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.6
1.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

P2P Ticaret Platformu Paxful, Venezuela Pazarından Ayrıldı

ABD’nin ülkeye uyguladığı yaptırımlar, şirketin pazar yerinden ayrılmasına neden oldu.

Clock
Paylaş
P2P Ticaret Platformu Paxful, Venezuela Pazarından Ayrıldı

Önde gelen eşler arası kripto para platformlarından Paxful, ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nin (OFAC) ülkeyi yüksek riskli olarak sınıflandırmasının ardından yaptığı bir hamle ile Venezuela’daki kripto para alım satım hizmetlerini durdurduğunu açıkladı.

728×90 muhabbit - P2P Ticaret Platformu Paxful, Venezuela Pazarından Ayrıldı300x250 muhabbit - P2P Ticaret Platformu Paxful, Venezuela Pazarından Ayrıldı

Paxful, Venezuela’lı kripto para tüccarları tarafından kabul edilen ve aktif bir şekilde kullanılan kripto pazar yeri olarak işlemlerini sürdürüyordu.

Haber, Latin Amerika’da bulunan Paxful ekibi tarafından açıklandı. Bitcoin pazar ekibi, sosyal medya platformlarında yayınlanan bir videoda, kripto para biriminin ve finansal düzenlemelerin Venezuela’da iş yapmaları için çok katı hale geldiğini açıkladı. Bu gibi nedenler ile ülkeden ayrılma kararı alan şirket, Venezuela kripto pazarından çıkmaları nedeniyle büyük bir üzüntü duyduklarını da açıkladı.

OFAC’ın, Venezuela‘yı yüksek risk kategorisi altında sınıflandırmasından sonra, Paxful ABD’nin mali düzenleyici yaptırımlarına uyma kararı aldı. “OFAC yaptırımlı / yüksek riskli ülkeler” kategorisi altında listelenmek, Venezuela’daki yatırımcıların Bitcoin’i (BTC) satmadan veya göndermeden önce kimliklerini doğrulamak zorunda olmalarını gerektiriyordu.

Ülkeden ayrılan Paxful’un Latin Amerika şubesi, kripto hizmetinin kapatıldığını duyurmak için 14 Eylül Pazartesi günü Venezuelalı kripto para yatırımcılarına bir e-posta gönderdi. Ayrıca sosyal medya platformu Twitter üzerinden de bir mesaj yayınladı:

“Venezuela’daki Paxful ailemize,

Bugün, Paxful’un Venezuela’daki faaliyetlerini durduracağını duyurmaktan üzüntü duyuyoruz. Yakın gelecekte bölgeye tekrar girmek için bir fırsat daha olacağını umuyoruz. Bu son değil. Her şey için teşekkür ederim.

Paxful Latin Amerika (LATAM) ekibi ”

Yapılan açıklama ile, Venezuela’daki Paxful kullanıcılarına paralarını ücretsiz olarak çekmek için 30 gün süre verildi. Ancak, yurtdışında yaşadıklarını onaylayan ve adres doğrulamasını tamamlayan Venezuela’lı yatırımcılar, Paxful’da işlem yapmaya devam edebilecekler.

Mecburi Çekilme

Venezuela’daki kripto pazarından çekilme, Paxful için derin bir kayıp olarak görülüyor. Firma ülkede finansal çözüm sağlama hedefleri ile Latin Amerika ülkesinde yıllarca faaliyet göstermekteydi. Venezuela’nın ekonomik demografisi ve bölgedeki teknoloji kullanım oranının yüksek olması, büyük ölçüde Paxful’un CEO’su ve kurucu ortağı Ray Youssef’in Venezuela da bulunmasının sebeplerinden biri idi. Hatta CEO, şirketinin resmi Twitter hesabından Venezuela ile ilgili şu cümleyi kurmuştu:

“Venezuela, ilk kapalı döngü kripto ekonomisi ve burada bizleri bekleyen büyük bir fırsatlar var.”

Görünen o ki Amerikan yaptırımları, böyle büyük şirketlerin, büyük fırsat olarak gördükleri pazar yerlerinden apar topar çekilmelerine neden olabiliyor.

Diğer Borsa Haberleri İçinBorsa Haberleri

Diğer Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar