BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Eşler Arası Ticaret Platformu Paxful, Venezuela Pazarından Ayrıldı

ABD’nin ülkeye uyguladığı yaptırımlar, şirketin pazar yerinden ayrılmasına neden oldu.

Yayın:

-

Önde gelen eşler arası kripto para platformlarından Paxful, ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nin (OFAC) ülkeyi yüksek riskli olarak sınıflandırmasının ardından yaptığı bir hamle ile Venezuela’daki kripto para alım satım hizmetlerini durdurduğunu açıkladı.

Paxful, Venezuela’lı kripto para tüccarları tarafından kabul edilen ve aktif bir şekilde kullanılan kripto pazar yeri olarak işlemlerini sürdürüyordu.

Haber, Latin Amerika’da bulunan Paxful ekibi tarafından açıklandı. Bitcoin pazar ekibi, sosyal medya platformlarında yayınlanan bir videoda, kripto para biriminin ve finansal düzenlemelerin Venezuela’da iş yapmaları için çok katı hale geldiğini açıkladı. Bu gibi nedenler ile ülkeden ayrılma kararı alan şirket, Venezuela kripto pazarından çıkmaları nedeniyle büyük bir üzüntü duyduklarını da açıkladı.

OFAC’ın, Venezuela‘yı yüksek risk kategorisi altında sınıflandırmasından sonra, Paxful ABD’nin mali düzenleyici yaptırımlarına uyma kararı aldı. “OFAC yaptırımlı / yüksek riskli ülkeler” kategorisi altında listelenmek, Venezuela’daki yatırımcıların Bitcoin’i (BTC) satmadan veya göndermeden önce kimliklerini doğrulamak zorunda olmalarını gerektiriyordu.

Ülkeden ayrılan Paxful’un Latin Amerika şubesi, kripto hizmetinin kapatıldığını duyurmak için 14 Eylül Pazartesi günü Venezuelalı kripto para yatırımcılarına bir e-posta gönderdi. Ayrıca sosyal medya platformu Twitter üzerinden de bir mesaj yayınladı:

“Venezuela’daki Paxful ailemize,

Bugün, Paxful’un Venezuela’daki faaliyetlerini durduracağını duyurmaktan üzüntü duyuyoruz. Yakın gelecekte bölgeye tekrar girmek için bir fırsat daha olacağını umuyoruz. Bu son değil. Her şey için teşekkür ederim.

Paxful Latin Amerika (LATAM) ekibi ”

Yapılan açıklama ile, Venezuela’daki Paxful kullanıcılarına paralarını ücretsiz olarak çekmek için 30 gün süre verildi. Ancak, yurtdışında yaşadıklarını onaylayan ve adres doğrulamasını tamamlayan Venezuela’lı yatırımcılar, Paxful’da işlem yapmaya devam edebilecekler.

Mecburi Çekilme

Venezuela’daki kripto pazarından çekilme, Paxful için derin bir kayıp olarak görülüyor. Firma ülkede finansal çözüm sağlama hedefleri ile Latin Amerika ülkesinde yıllarca faaliyet göstermekteydi. Venezuela’nın ekonomik demografisi ve bölgedeki teknoloji kullanım oranının yüksek olması, büyük ölçüde Paxful’un CEO’su ve kurucu ortağı Ray Youssef’in Venezuela da bulunmasının sebeplerinden biri idi. Hatta CEO, şirketinin resmi Twitter hesabından Venezuela ile ilgili şu cümleyi kurmuştu:

“Venezuela, ilk kapalı döngü kripto ekonomisi ve burada bizleri bekleyen büyük bir fırsatlar var.”

Görünen o ki Amerikan yaptırımları, böyle büyük şirketlerin, büyük fırsat olarak gördükleri pazar yerlerinden apar topar çekilmelerine neden olabiliyor.

Diğer Borsa Haberleri İçinBorsa Haberleri

Diğer Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitcoin’in Piyasa Değeri Tüm Zamanların En Yükseğinde!

Yayın:

-

bitcoin'in

Kripto piyasa analiz firması Glassnode, Bitcoin’in (BTC) 2017’nın sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’ı gördüğünden bu yana, piyasa değerinin %50’den fazla arttığını gösteren veriler yayınladı.

Gerçekleşmiş piyasa değeri metriği, her bir BTC’nin değerini blockchain üzerinde en son taşındığı sırada ölçer, ve bu analistlerin piyasa katılımcılarının toplam maliyet esaslarını tahmin etmesini sağlar.

Bununla beraber, merkezileştirilmiş borsalardaki coinler metrikte mevcut değil. Bu da verilerin gün içi spekülasyonlarından ziyade uzun vadeli yatırımcıların maliyet esası açısından muhtemelen daha doğru olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in gerçekleşmiş piyasa değerinin üst sınırı şu anda 115 milyar $ seviyesinde bulunuyor. Bu rakam, 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinde 43 milyar $ daha fazla. Bitcoin’in şu anki 190 milyar dolarlık piyasa değeri, BTC’nin uzun vadeli yatırımlarının toplamda %65’lik bir kar elde ettiğini göstermekte.

Bitcoin'in
Bitcoin’in Gerçekleşmiş Piyasa Değeri Kaynak: Glassnode

Coinmetrics’in sağladığı grafik, gerçekleşen piyasa değerinin 2018’in ilk aylarında artmaya devam ettiğini ve fiyatların 10.000 $’ın altına düşmesine rağmen Ocak ve Mayıs ayında 3 kez 90 milyar $’ı test ettiğini gösteriyor.

Halving öncesi spekülasyonu, 2020’nin 2. çeyreğinde Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değerinin %6 arttığını görürken, şiddetli “kara perşembe” olayı 2020’nin kazanımlarını hızla tersine çevirdi. Mayıs ayında bu yana, BTC’nin gerçekleşen piyasa değeri istikrarlı bir şekilde yükseliş eğiliminde.

Kripto veri araştırmacıları IntoTheBlock’a göre, kripto adreslerinin %72’sinden fazla şu anda kârlı durumda ve en büyük yatırım tutarı 1.040 – 5.285 $ ve 8.450 – 9.560 $ fiyat aralıklarında yapılmış gibi görünüyor.

Şu anda kârda olan BTC cüzdanlarının sayısı Kaynak: IntoTheBlock

 

Bitcoin’in Durumu Ethereum için Ne Anlam İfade Ediyor?

Bitcoin’in aksine, Ethereum’un 26.3 milyar $’lık gerçekleşmiş piyasa değeri, geçmişteki yüksek seviyelerini geri kazanmaya çok uzakta. Şu anda Ethereum’un 26.3 milyar $’lık değeri 2018 rekoru olan 35 milyar $’ın %25 altında.

Ethereum’un gerçekleşen piyasa değeri BTC’den çok daha uzun bir düşüş eğilimi yaşadı. Ethereum, Nisan 2020’nin ortalarında 22,4 milyar $’lık bir düşüş bildirdi. IntoTheBlock’a göre, en büyük payı satın alan Ethereum adreslerinin %62’si kârda.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla analiz haberi için : Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Atari VCS Blockchain Gaming Özellikleri ile Çalışacak!

Retro oyun konsolu çıkışını yapmaya hazırlanıyor!

Yayın:

-

Atari

Atari, yakınca çıkacak konsolunda yeni işlevler ile blockchain alanına girecek olan büyük bir isim.

Atari VCS ilk olarak 1977’de Space Invaders ve Pac Man gibi klasikleri ev ortamına getirmek için piyasaya sürülmüştü.

Oyun dünyasının büyük konsolları ile rekabet edemesede, Atari’nin yeniden piyasaya çıkacak olan VCS konsolu, blockchain teknolojisi ile oyun platformunda bir standart oluşturacak.

Bu hizmet, kullanıcı orijinal VCS oyunlarını oynamaktan sıkıldığında, Ultra uygulamasını PC oyunlarını indirmek ve oynamak için kullanabileceği anlamına geliyor.

Oyuncular ayrıca, oyun içi Non-fungible token ticareti, (NFT) e-spor turnuvaları ve yakın zamanda duyurulan oyun yayını özellikleri de dahil olmak üzere platformun blockchain özelliklerinden yararlanabilecek. Bununla beraber kullanıcılar oyun oynadıkça token ödülleri kazacanak.

Konsol, UOS ya da Atari tokenleri kullanılarak Ultra platformu üzerinden satın alınabilecek.

Konsol, donanımın yeniden tasarlanması ve corona virüs pandemisi sebebi ile orijinal çıkış tarihine yetişemedi.

Şirket, ürünün lansman tarihini açıklamazken, İlk konsol ve aksesuar grubunun şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki deposuna taşındığını belirtti.

Şirket, her şeyi tek bir çatı altında toplamayı ve Ekim ayı sonuna kadar sınıflandırma ve nakliyeye hazır olmayı umuyor.

Atari, 2018,’de blockchain alanına yatırım yaptığından beri, blockchain ve kripto dünyasında sükse yaratıyor. Yakın zamanda Atari, açık dünya çoklu evren içinde klasik oyunlarından bazılarını yeniden yaratmayı amaçlayan The Sandbox ile bir ortaklık duyurdu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.