Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44033.37
5.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2306.19
3.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.87
15.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.9
-0.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Paxful, Ödeme Seçenekleri Arasına Tether’i Ekliyor

Kullanıcılar artık BTC’yi, USDT’ye dönüştürebilecek.

Clock
Paylaş
Paxful, Ödeme Seçenekleri Arasına Tether’i Ekliyor

Eşler arası Bitcoin ticaret platformu Paxful, kripto ödeme seçeneklerine Tether’i de ekleyeceğini duyurdu.

728×90 muhabbit - Paxful, Ödeme Seçenekleri Arasına Tether’i Ekliyor300x250 muhabbit - Paxful, Ödeme Seçenekleri Arasına Tether’i Ekliyor

Paxful, Tether’i (USDT) kripto pazarına ekleyerek, yatırımcıların kripto para piyasasının ani fiyat hareketliliklerine karşı daha iyi korunabileceğini ve varlık portföylerinde bir gelişme olabileceğini umuyor. Paxful kullanıcıları, Bitcoin ve Tether ile, dijital varlıkları kendi aralarında kolaylıkla satın almanın ve ticaretini yapmanın yanı sıra kripto para birimiyle çevrim içi olarak mal ve hizmetler için ödeme yapabilirler.

Paxful, 300’den fazla ödeme yöntemi sunmaktadır. Platforma Tether’in eklenmesiyle, küresel eşler arası Bitcoin pazarı, kullanıcıların “mali durumlarını daha fazla kontrol etmelerini” sağlamayı hedefliyor. Şirket ayrıca, Tether’in enflasyona karşı dijital varlık koruması ve gerektiğinde bir hedge seçeneği için kullanılabileceğini ifade edilmektedir. Paxful kullanıcıları, Bitcoin ( BTC ) fiyat dalgalanmaları sırasında  kripto varlıklarını korumak için BTC’yi USDT’ye veya tam tersi yönde işlem yapabileceklerdir. Konu ile ilgili olarak Paxful’un kurucu ortağı Ray Youssef şu açıklamalarda bulundu:

Tether, platformda sahip olduğumuz Bitcoin dışındaki ilk kripto para birimi olduğu için çok mutluyuz. Ayrıca bu işlemi şirketimiz için atılmış büyük bir adım olarak görüyoruz. Her zaman kullanıcılarımızın isteklerini ve eleştirilerini dinler ve değerlendirmeye alırız.Kullanıcılarımızın varlık üretiminde, ayrıca ulusal para birimlerinin enflasyondan etkilendiğinde istikrarı sağlamak için kripto para almak üzere Paxful’a kullandıklarını görmekteyiz.”

Güvenli Liman Tether

USDT en büyük stablecoin olduğu için Tether’in Paxful’a eklenmesi yatırımcılar için büyük bir haber niteliğindedir. Kripto paralar arasında, piyasa değeri bakımından Bitcoin ve Ethereum’un ardından gelen Tether, 14 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük üçüncü kripto para birimidir . Aynı zamanda bir stablecoin olan Tether’in değeri, ABD dolarının değeri ile eşitlenmiştir. Genellikle dijital para yatırımları yapmak üzere girişimde bulunan kullanıcıların aldıkları ilk kripto para Tether olmaktadır. Ayrıca Tether yatırımcılar için güvenli bir liman özelliği de taşımaktadır.

Kriptoyu itibari paraya çevirmenin yüksek maliyeti ve işlem ücretleri nedeniyle Tether, maliyet dostu ve ekonomik olduğu için birçok kişi tarafından ilginç bir alternatif olarak görülmektedir. Yatırımcılar ticaret platformunda fiat para birimini, Tether’e dönüştürdükten sonra, Bitcoin gibi diğer kripto paraları alıp satmak üzere takas etmede kullanabilirler.

Makalenin yazıldığı tarih itibari ile, Bitcoin ticaret platformu Paxful’un 4,5 milyon kayıtlı cüzdan adresine sahip olduğu ve işlem hacmi olarak 4,6 milyar USD’ye ulaştığı bildirildi.

Diğer Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Diğer Tether Haberleri İçin: Tether Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar