Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61206.97
-0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3325.21
-0.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.16
0.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.1
-3.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Just Eat France Artık Bitcoin Ödemelerini Destekleyecek

Yemek siparişlerinde Bitcoin ile ödeme yapabilme seçeneği kullanıma açıldı.

Clock
Paylaş
Just Eat France Artık Bitcoin Ödemelerini Destekleyecek

Fransa merkezli çevrim içi yemek dağıtım hizmeti olan Just Eat,  müşterilerin evlerine teslim edilen yiyecekleri ödemek için mevcut diğer ödeme yöntemlerinin yanında artık Bitcoin ile de ödeme seçeneği sunacak. 

Binance BannerBinance Banner

Önde gelen yemek dağıtım hizmetlerinden biri olan Just Eat France, şubat ayında Takeaway.com tarafından satın alınmıştı. Satın alma işlemi sonrasında yeniden tasarlanan web sitesi sayesinde müşterilerin Fransa’daki 15.000’den fazla restorandan verilen siparişlerin teslimatını talep etmesine olanak tanındı. Capital.fr dergisinden Gregory Raymond, şirket tarafından uygulanan Bitcoin ödemesinin, müşteri tabanını takiben halk tarafından kripto para birimlerinin kullanımını artırmaya eşit derecede yardımcı olacağını belirterek şu sözleri söyledi.

Bu, özellik devam eden koronavirüs salgını sırasında işletmeleri, nakit ve elektronik ödemelerle uğraşmaktan kurtaran stratejik bir harekettir.

Just Eat France, Google Pay ve Apple Pay ve son olarak da Bitcoin ile ödeme alarak  ödeme yöntemini genişlettiğini duyurdu. Bu arada, PayPal, kredi kartı, çekler veya restoran kuponları vb. içeren önceki ödeme seçeneklerinin, şirketin hizmeti için kullanılmaya devam edileceği bildirildi.

Bitcoin Kullanarak Ödeme Yapmak

Just Eat France’daki Bitcoin ödeme desteği, önde gelen bir kripto para birimi ödeme işlemcisi olan BitPay ile yaptıkları işbirliği ile etkinleştirildi . Bitcoin işlemleri, Bitpay tarafından tahsil edilen mevcut fiyat üzerinden takip edilecektir. Bitcoin ödemesinin iptal edilmesi durumunda müşterilere Euro cinsinden para iadesi yapılacaktır. 

Just Eat France’a göre, yemek siparişlerinde Bitcoin ile ödemeleri şu adımlar ile anlatıyor.

Bitcoin ödemeleri için herhangi bir ücret almıyoruz. Bir Bitcoin ödemesi yapmak için, öncelikle özel bir yazılım veya bir uygulama indirerek dijital bir cüzdan oluşturmanız gerekir.

Sonra uygulamadan siparişinizi tamamladığınızda Bitcoin seçeneğini seçin. Ardından ‘Sipariş Et’e tıklayın. Ardından Bitcoin ödeme sağlayıcımız Bitpay’e yönlendirileceksiniz.

Bitcoin cüzdanınız açılacak ve bir ödeme talebi yapılacaktır. Ardından ödeme gerçekleşecek. 

Ödeme başarıyla tamamlandığında sitemize yönlendirileceksiniz. Sipariş sistemimize ulaşacak ve doğrudan restorana gönderilecektir. Bitcoin ile ödeme yapmak işte bu kadar basit.

Şu anda küresel kripto popülasyonunun büyük çoğunluğu tarafından kabul edilen evrensel bir kripto para olan Bitcoin, Just Eat entegrasyonu Fransız haklı tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanacak gibi görünüyor.

Belki de yakın zamanda ülkemizde de böyle bir uygulama ile karşılaşabiliriz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar