Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68041.14
-3.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3809.62
1.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.31
-5.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.8
-4.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Bill Gates Microsoft ile Yolları Ayırdığını Açıkladı

Clock
Paylaş
Bill Gates Microsoft ile Yolları Ayırdığını Açıkladı

Bugün yayımlanan basım bildirisine göre Microsoft ve Berkshire Hathaway kurucusu Bill Gates bu iki şirketteki görevlerini bırakıyor. Tam anlamıyla bir devrin kapanması olarak nitelendirilebilecek bu görev değişiminin nedenini ise Bill Gates hayırseverliğe daha çok zaman ayırması olarak ifade ediyor. Bill Gates yakın zamanda Mastercard ile birlikte Coronavirus salgınını hızlı tespit etmek için yeni bir medikal kit için çalıştığını açıklamıştı.

Microsoft yaptığı açıklamada Gates’in, İcra Kurulu Başkanı Satya Nadella’ya teknoloji danışmanı olarak hizmet vermeye devam edeceğini söyledi. Gates’in ayrılmasıyla birlikte, Microsoft’un yönetim kurulunda 12 üye olacak. Başka bir açıklamadı ise eski American Express CEO’su olan Ken Chenault’un, 14 yıldır Microsoftta CEO görevini üstlenen Gates’in boşluğunu doldurmaya aday gösterileceği iddia edildi.

Bir süre önce CEO’luk görevini bırakan Gates bugün yayınlanan bildiriyle beraber tamamen Microsoft yönetiminden el çekmiş gibi gözüküyor.

728×90 muhabbit - Bill Gates Microsoft ile Yolları Ayırdığını Açıkladı300x250 muhabbit - Bill Gates Microsoft ile Yolları Ayırdığını Açıkladı
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar