Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67116.65
-0.09%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3460.06
-1.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.9
1.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592
-1.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Binance 1 Milyar Dolarlık Fon Başlattığını Duyurdu!

Binance kripto para benimsenmesini artırmak istiyor!

Clock
Paylaş
Binance 1 Milyar Dolarlık Fon Başlattığını Duyurdu!

Kripto para borsası Binance; kripto paraların, dijital varlıkların, blockchain teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmak amacıyla ve Binance Smart Chain’i desteklemek adına 1 milyar $’lık büyüme fonunu başlattı.

Binance’den gelen açıklamaya göre; fonun yaklaşık yarısı oyun, sanal gerçeklik ve blockchain tabanlı finansal hizmetler üzerine yönlendirilecek. Kalan kısımdan 300 milyon $ gibi bir fon ise geliştirici programlarına aktarılacak. Geriye kalan fon ise likidite teşvikleri için ve yetenek avcıları için kullanılacak.

728×90 muhabbit - Binance 1 Milyar Dolarlık Fon Başlattığını Duyurdu!300x250 muhabbit - Binance 1 Milyar Dolarlık Fon Başlattığını Duyurdu!

Binance Smart Chain global bir geliştirici ve yatırımcı topluluğuna sahiptir. Bildiğiniz üzere BSC, Binance Chain topluluğu tarafından başlatılmıştır ve şirket, yatırım yoluyla blockchaini destekliyor.

İlginizi çekebilir: Binance Smart Chain Nedir?

BSC Hızlandırıcı Fonu’nun yatırım direktörü Gwendolyn Regina yaptığı açıklamada şunlardan bahsetti:

1 milyar $’lık girişim ile; farklı blockchainlerle entegre, çapraz zincir ve çok zincirli altyapılar oluşturmaya odaklanmak istiyoruz.

Düzenleyici Kurumların Hedefi Binance!

Şirketin CEO’su Changpeng Zhao, kripto para ekosisteminde yer alan yetkililerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Platform son aylarda Amerika Birleşik Devletleri, Güney Afrika ve Singapur dahil olmak üzere birçok ülkede düzenleyici kurumların hedefi oldu.

Bütün bunlara bir yanıt olarak Binance, düzenleyici kurumlar ile arasını düzeltmek adına adımlar atmaya başladı.

Eski IRS yetkilisi Tigran Gambaryan’ı bünyesine katan Binance, bunun yanı sıra yine eski bir IRS çalışanı olan Greg Monahan’ı kara para aklama (AML) kısmının başına geçirmişti.

Bu tür işe alımlar için ciddi anlamda bütçe ayırmaya çalışan kripto para borsası, düzenleyici kurumlardan gelen isteklere hazırlanma konusunda gerekli adımları atıyor gibi görünüyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar