Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67575.99
1.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3519.4
0.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.29
10.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601
1.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Binance Avusturya’daki Lisans Başvurusunu Geri Çekti

Binance, ABD düzenleyici kurumu SEC tarafından soruşturma altına alındığından beri global çapta zorluklarla karşılaşıyor.

Clock
Paylaş
Binance Avusturya’daki Lisans Başvurusunu Geri Çekti

Binance’in Avusturya’daki lisans başvurusunu geri çektiği bildirildi. Bilgilere göre, arka planda baskılar yaşandığı belirtiliyor. Mali düzenleyici FMA ise bireysel şirketler hakkında yorum yapmadıklarını ifade etti.

Binance, yaklaşık bir yıl önce Avusturya’ya açılmak istediğini duyurmuştu. Ancak şirket, FMA’ya başvuru yapmadan önce geri adım attı. Binance Austria GmbH adı altında faaliyet göstermeye başlayan şirket, yan kuruluş için bir lisans almaya çalıştı. Ancak düzenleyici makamlarla yaşanan sorunlar nedeniyle bu planlar gerçekleşmedi.

728×90 muhabbit - Binance Avusturya'daki Lisans Başvurusunu Geri Çekti300x250 muhabbit - Binance Avusturya'daki Lisans Başvurusunu Geri Çekti

Binance, ABD düzenleyici kurumu SEC tarafından soruşturma altına alındığından beri global çapta zorluklarla karşılaşıyor. Borsanın Avrupa’daki düzenleyici makamlarla yaşadığı ciddi sorunlar da CFTC ve SEC’in Binance’e dava açmasından sonra gelişti.

Hollanda’da düzenleyici onay almadan faaliyet gösteren Binance, bir süre önce bu ülkeden de çekilmişti. İngiltere merkezli iştiraki de Finansal Davranış Otoritesi’ne (FCA) kaydını iptal etti. Fransa’da ise Binance, ön soruşturma altında bulunuyor. Ayrıca Belçika’da da mali düzenleyici FSMA, Binance’ten tüm Belçikalı müşterilere kripto varlıklarını iade etmesini ya da izin sahibi bir hizmete aktarmasını talep etti.

İlginizi çekebilir: Binance, Hollanda’dan Çekiliyor

Binance MiCA ile AB’ye geri dönüş planlıyor

Binance Avusturya’dan geri çekilme haberleri hakkında konuşmak istemedi. Ancak bir şirket sözcüsü, “Düzenleyicilerle yaptığımız görüşmelerin ayrıntılarını açıklayabilecek durumda değiliz, fakat Binance’in faaliyet gösterdiği her yerde yükümlülüklerimize uygun hareket etmeye devam edeceğiz. Avrupa’da şu anda, önümüzdeki yılın sonlarına doğru yürürlüğe girecek olan MiCA gerekliliklerine tam olarak uyum sağlamaya odaklanmış durumdayız.” yorumunu yaptı.

Binance şu anda İsveç, Litvanya, Polonya, Fransa, İspanya ve İtalya’da gerekli lisanslara sahip görünüyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar