BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Binance Card İçin Yeni Adım! Swipe Kart İşini Çözebilir!

Bu anlaşma ile birlikte Binance, kartlarını Swipe.io aracılığı ile üretebilecek. 

Yayın:

-

binance card

Binance geçtiğimiz dönemde bir debit kart duyurusu yapmış ancak devamında konu ile ilgili açıklama gelmemişti.

The Block’un açıklamalarına göre Binance, kripto startup firması Swipe.io’un çoğunluk hissesini almak üzere bir anlaşma imzalamak üzere.

Bu anlaşma ile birlikte ise Binance kartlarını Swipe.io aracılığı ile üretebilecek.

Swipe.io, Google Pay, Apple Pay ve birçok diğer ödeme yöntemi ile desteklenen hem itibari para birimlerinin bulunduğu hem de kripto para birimlerinin kullanılabildiği bir debit kart üzerinde çalışmakta. Hali hazırda bulunan Swipe.io kartı Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılabilir durumda.

The Block’un açıklamalarına göre yeni anlaşma bu hafta duyurulacak.

Geçtiğimiz Mart ayında sizlere Binance’in yaptığı debit kart duyurusundan bahsetmiştik. İlk duyuruda Binance Card uygulaması üzerinden tüm işlemlerin gerçekleştirilebileceğinden bahseden Binance birçok kripto para biriminin destekleneceğini belirttmişti.

Ek olarak afişte bulunan kartta “Visa” logosu bulunuyordu. Bu durum ise toplulukta büyük soru işaretleri oluşturmuştu. Binance’in “Visa” onayını nasıl alacağı konuşulurken, sessiz sedasız bir şekilde kart üzerindeki “Visa” logosu kaldırılmıştı.

Swipe’ın Visa Bağlantısı Bulunuyor

Binance’in hisselerini alacağı konuşulan Swipe, hali hazırda Visa ile çalışmakta. Çeşitli itibari para birimleri ve kripto paraların desteklendiği Swipe Cüzdan Uygulaması üzerinden tüm işlemler kontrol edilebiliyor.

Swipe kartları ise Contis Financial Services Ltd. tarafından üretilmekte. Yani aslında Visa lisansı olan kurum Contis FC. Swipe ise şirket ile anlaşması aracılığı ile Visa kartlarını oluşturabilmekte.

Contis Financial Services ise Birleşik Krallık’ta lisanslı bir kurum olarak hizmet vermekte.

Binance yeni adımı sayesinde sessizliğe bürünen debit kartını ortaya koyabilir gibi görünüyor. Binance Card hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Madencilik Yapmadan Kripto Para Ürettiler!

Kötü niyetli saldırganlar, madencilik yapmadan bir güvenlik açığını kullanarak ravencoin üretti.

Yayın:

-

Ravencoin’in baş geliştiricisi Tron Black tarafından paylaşılan yazıya göre, kimlikleri belirlenemeyen saldırganlar Ravencoin’in bir güvenlik açığından faydalanarak blok başına 5000 RVN kadar kripto para bastılar.

Tron Black’in dediğine göre, Solus Explorer’ı geliştiren Ravencoin’in CryptoScope ekibinin üyeleri buldukları güvenlik açığını Ravencoin geliştirici ekibi ile paylaştı.

Ekip tarafından belirtilenlere göre güvenlik açığı, bir topluluk kodunun suistimali ile birlikte ortaya çıkmış. Black konu hakkında, “güvenlik güçleri bilgilendirildi ve bizimle ortaklaşa hareket ediyor.” dedi.

Üretilen kripto para RVN’nın arzını 21 milyar’a kadar çıkardı ve tokenlerin RVN’nin %1.5’lik arzına ve 44 günlük madencilik süresine eşdeğer olduğu belirtildi.

Ravencoin, 2018 yılında piyasaya sürülmüş olan açık kaynaklı bir Bitcoin Fork’u olarak hayatına başladı. Ravencoin’in asıl amacı, yatırımcıların varlıklarını bir taraftan bir tarafa aktarmasını kolaylaştırmaktı. Projenin web sitesi, Game of Thrones’un kuzgun hayvanının görevi olan hakikat haberciliği görevine atıfta bulunuyor.Bu atıf ile birlikte Ravencoin, blockchain kavramını nihai gerçeğin teknolojisi olarak gördüklerinin bir simgesi olarak nitelendiriliyor.

Yatırımcılara Çağrı

Tron Black, Ravencoin topluluğuna, oluşturulmuş ekstra RVN’lerin maliyetini absorbe etmesini ya da RVN’nin yaşayacağı halvingi 44 gün öncesine çekilmesini önerdi. Fakat Black’in önerilerine topluluk tarafından herhangi bir şekilde cevap gelmedi.

Black, “saldırganların yararlandığı güvenlik açığı, sahip olduğunuz RVN’leri ya da kontrol altında tuttuğunuz diğer varlıkların çalınması gibi bir duruma yol açmıyor. Ancak basılmaması gereken binlerce RVN’yi oluşturmaya sebep oldu.” dedi. Ayrıca, “üretilmiş bu RVN’ler herhangi bir borsaya aktarıldığında ve ticareti yapıldığında, piyasada hali hazırda bulunan RVN’ler ile karışacak. Bu durumdan ile birlikte bu haksız üretilen RVN’lerin piyasadan çekilmesi ile ilgili yapılacak herhangi bir aksiyon, masum insanlara zarar verebilir.” dedi. Black ayrıca, “yaşanan bu olay, RVN’nin artan enflasyonu ile bütün RVN sahiplerine eşit bir şekilde zarar verdi.” dedi.

Black, kullanıcılara bir güncelleme yayınlanana kadar yaptıkları ticareti minimuma indirmelerini söyledi. Ravencoin’in bu güncellemeyi yayınlayana kadar, yaşanan bu güvenlik açığı ile ilgili herhangi bir detay verilmeyeceğini de ekledi. Fakat Black, güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili bir tarih vermekten kaçındı.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Madenciler Bitcoin Saklıyor! Temmuz 2019’dan Beri Artışta!

Muhabbit Data üzerinden sizlerle paylaştığımız verilere göre madenciler, Bitcoin arzının oldukça önemli bir kısmını elinde bulunduruyor.

Yayın:

-

madenciler bitcoin saklıyor

Yeni verilere göre Bitcoin (BTC) madencileri Bitcoin saklıyor.

Muhabbit Data üzerinden sizlerle paylaştığımız verilere göre madenciler, Bitcoin arzının oldukça önemli bir kısmını elinde bulunduruyor.

Madencilerin elinde bulunan Bitcoin miktari yaklaşık 1.8 Milyon adet. Bu miktar ise yaklaşık olarak Bitcoin arzının yüzde 10’una tekabül etmekte. Madencilerin elinde bulunan Bitcoin’lerin toplam değeri ise 16 Milyar $’dan daha fazla.

2017’de Satış Başlamış

Grafik incelendiğinde 2017 itibariyle ciddi miktarlarda satış yapan madenciler, düzenli satışlarını 2019 ortalarına kadar devam ettirmiş gibi görünüyor.

2017 sonbahar aylarında neredeyse 1.900.000 adet BTC’ye sahip olan madenci cüzdanları, gerçekleştirdikleri düzenli satışlar ile birlikte neredeyse 100.000 adet BTC satmış görünüyor.

2019 yılının yaz aylarında son bulan 2 yıllık satış trendi yerini “Bitcoin tutma” trendine bırakmış görünüyor.

Grafik incelendiğinde 2019 yaz aylarından itibaren cüzdanların oldukça düzenli bir şekilde artış yaşadığı gözlemlenebilir. Yaklaşık 1 yıldır cüzdanlarında bulunan Bitcoin’leri satmayan madenciler ellerindeki Bitcoin’leri daha yüksek fiyatlardan satmak istiyor gibi görünüyor.

Bu durum ise uzun dönemde Bitcoin için “bullish” olmak için oldukça güçlü sebepler ortaya koymakta. Madencilerin Bitcoin’lerini tutma davranışı gelecekteki Bitcoin fiyatı hakkında bizlere birçok bilgi verebilir.

Yaşanan halving ile maliyetleri 2 katına çıkan madenciler maliyetlerini karşılamak için elindeki Bitcoin’leri satabilir, hatta satmak zorunda. Fakat oluşan davranış incelendiğinde madencilerin fiyat anlamında oldukça pozitif olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Siz uzun dönemde Bitcoin fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.