Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61230.01
7.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3318.53
2.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.78
-1.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410
3.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Binance Cardano’nun Yeni Güncellemesini Destekleyecek!

Binance Cardano’nun Alonzo güncellemesini destekleyeceğini duyurdu!

Clock
Paylaş
Binance Cardano’nun Yeni Güncellemesini Destekleyecek!

Binance, geçtiğimiz saatlerde yaptığı duyuruda, Cardano’nun (ADA) ağ güncellemesini destekleyeceğini duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

9 Eylül saat 00:44’te (TSİ) başlatılacak güncelleme dolayısıyla Binance, ADA için para yatırma ve çekme işlemlerini askıya alacağını açıkladı.

Güncelleme sonrasında ADA için yapılan ticaret etkilenmeyecek bunun yanı sıra ADA yatırımcıları için teknik destek sunacak olan Binance, ağın kararlı olduğunu tespit ettiğinde para yatırma ve çekme işlemlerini tekrardan aktif hale getirecek.

Alonzo Güncellemesi Nedir?

Cardano’nun yeni güncellemesi Alonzo, ağa yeni yetenekler katacak.

Alonzo güncellemesi, akıllı sözleşme işlevselliğini Cardano ağına ekleyecek olan önemli bir güncelleme. Bildiğiniz gibi akıllı sözleşmeler, önceden tanımlanmış belirli koşullar tamamlandığında otomatik olarak gerçekleşen sözleşmelerdir.

Alonzo güncellemesinden sonra, Cardano kullanıcıları blockchain üzerinde kendi akıllı sözleşmelerini oluşturabilecek ve dağıtabilecek. Bu sayede Cardano, artık kendi merkeziyetsiz uygulamalarına sahip olabilecek.

Alonzo güncellemesi üç ana aşamaya ayrılmış durumda.

  • Alonzo Blue
  • Alonzo White
  • Alonzo Purple

Bu ana aşamaların yanı sıra, son aşamadan sonra “Alonzo Red” ve “Alonzo Black” olarak isimlendirilen iki ufak aşama daha var. Her aşama aslında test ağına daha fazla kullanıcı eklemek üzerine programlıdır ve düzeltilmesi gereken hataları tanımlar.

Alonzo Blue aşamasında, hisse havuzu operatörleri başta olmak üzere yaklaşık 50 teknik katılımcı ile akıllı sözleşmeler başlatıldı. Bu aşamada bazı hatalar tespit edilip düzeltildi.

Alonzo White ise, Blue’ya göre daha fazla özellik ve daha geniş bir katılımcıya ev sahipliği yapıyor. Yeni kullanıcılar, bazı eğitimler alacak ve ağın yeteneklerini geniş oranda test etme şansına sahip olacak. Bu arada bu çalışma IOG tarafından yapılıyor.

İlginizi çekebilir: Cardano (ADA) Nedir?

Alonzo Purple, tamamen halka açık bir test ağı haline gelecek. Bu sayede ağa binlerce katılımcı dahil olabilecek. Bu aşama iki ayrı aşamada gerçekleştirilecek. İlk aşamada basit akıllı sözleşmeler yer alırken, ikincisinde ise daha karmaşık akıllı sözleşmeler yer alacak.

Alonzo Red ve Alonzo Black aşamasında ise son hata düzeltmeleri yapılacak. Bu noktadan sonra ise güncelleme ana ağa entegre edilecek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar