Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64116
-0.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3393.74
-1.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.74
-4.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $568.7
-1.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Binance Cosmos DeFi Platformunu Listeledi!

Staking işlemi ile stablecoin üretilebilen platform Terra, Ethereum üzerindeki MakerDAO benzeri bir sistem olarak öne çıkmakta.

Clock
Paylaş
Binance Cosmos DeFi Platformunu Listeledi!

Kripto para borsası Binance, Cosmos (ATOM) üzerinde çalışan DeFi platformunu listeleyeceğini duyurdu.

Cosmos Blockchain’i üzerinde çalışan stablecoin platformu Terra (LUNA) ile desteklenmekte. Staking işlemi ile stablecoin üretilebilen platform Terra, Ethereum üzerindeki MakerDAO benzeri bir sistem olarak öne çıkmakta.

Geçtiğimiz günlerde sizlere Ethereum ve Cosmos DeFi platformlarının karşılaştırmasını detaylı bir şekilde aktarmıştık. Bu adım ile birlikte Ethereum alternatifi blockchainlerin DeFi ürünlerinin adını daha sık duyacağız gibi görünüyor.

4 farklı paritede işleme açılacak LUNA bugün itibarıyla LUNA/BNB, LUNA/BUSD ve LUNA/BTC paritelerinde işlem görecek. 21 Ağustos’ta ise LUNA/USDT paritesi işleme açılmış olacak.

An itibariyle yüzde 7 yükseliş ile 0.58 $ seviyelerinde işlem gören LUNA, Mart ayında 0.12 $ seviyelerine kadar düşüş göstermişti.

Ethereum üzerinde oluşan DeFi kaynaklı yoğunluk sebebi ile işlem ücretlerinin yükselmesi Ethereum ağının kapasitesinin yeterli olup olmadığı ile ilgili soruları beraberinde getirmişti. Tron üzerinde oluşturulan DeFi ürünlerinin yanında hali hazırda neredeyse Ethereum üzerinde bulunan DeFi çözümlerinin tümüne sahip olan Cosmos (ATOM) listelemeler sonrası Ethereum tarafında olduğu gibi büyük bir sıçrama gerçekleştirebilir mi?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar