BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Cosmos DeFi Ekosistemi Hızla Büyüyor! KAVA BAND ve Daha Fazlası!

Kritik öneme sahip merkezsiz finans ürünleri ağ üzerinde hali hazırda aktif olarak çalışmakta.

Yayın:

-

Cosmos DeFi Ekosistemi Hızla Büyüyor!

2020 yılı DeFi ürünlerinin büyük patlama yaptığı bir yıl oldu. Merkezsiz uygulamalarda kilitli değer miktarının artışını günden güne izlediğimiz dönemin ardından DeFi platformlarının tokenlerinin de ciddi yükselişler yaşadığını gördük. Yükselişlerin boyutu ise yatırımcıları merkezsiz borsalara yöneltti. Bu durum ise Ethereum ağında büyük bir yoğunluğa sebep olduk. Anlık transferler için 100 $ gibi uçuk rakamlar ödediğini belirten yatırımcılar bulunurken, durumun sürdürülebilir olmadığı açık.

Ethereum 2.0 ile birlikte ağın ölçeklenebilirliğinin artacak olması ile sorunların çözülmesi beklense de hali hazırda yeni sürüme ne zaman geçileceği belirlenmiş değil.

DeFi ismi her ne kadar Ethereum ile ilişkilendirilmiş olsa da merkezsiz finans sadece Ethereum’a özgü bir ekosistem değil. Merkezsiz uygulamalar farklı birçok ağ üzerinde oluşturulabiliyor. Geçtiğimiz günlerde JST ile DeFi hareketini başlatan Tron ve Justin Sun ekibi DeFi için harekete geçmişti. Neredeyse her gün yeni bir DeFi ürünü tanıtan Sun, merkezsiz borsa ve lending platformlarını tanıtmış durumda.

Ethereum üzerindeki yoğunluk ise farklı ağlar üzerindeki DeFi platformları için fişeği ateşleyebilir. Daha düşük komisyon ücretleri ve yüksek hız vaat eden platformlar önümüzdeki günlerde DeFi pastasına dahil olabilir gibi görünüyor.

Cosmos DeFi

Geçtiğimiz günlerde yeni bir yükseliş hareketine başlayan Cosmos (ATOM) önemli blockchain ağlarının başında geliyor.

Hali hazırda birçok merkezsiz finans ürününü barındıran ağ, merkezsiz borsa ve stablecoin gibi birçok platforma sahip. Kritik öneme sahip merkezsiz finans ürünleri ağ üzerinde hali hazırda aktif olarak çalışmakta.

Son günlerin parlayan yıldızlarından Kava, yaşadığı yükseliş ile DeFi hareketinden nasibini almış durumda. Mart ayında yaşanan düşüşte 0.22 $ seviyelerine kadar düşen Kava an itibarıyla 5 $ seviyelerinden alıcı buluyor. Platform Cosmos üzerinde çalışan bir lending platformu olarak öne çıkmakta. Gerçek zamanlı verileri Chainlink Oracle’ından alan platform USDX stablecoinini üretebiliyor.

Terra da ağ üzerinde çalışan merkezsiz bir stablecoin olarak öne çıkıyor. Diğer bir stablecoin ürünü ise e-money.

Merkezsiz borsa noktasında Binance DEX, ThorChain, Kira Exchange ve IrisNet (IRIS) ürünleri bulunan ağ, Band Protocol (BAND) ile bir “oracle” ürününe de sahip durumda. Yukarıdaki grafikte Etherum ve Cosmos üzerinde bulunan DeFi protokollerinin önemli bir kısmını incelemeniz mümkün. Ethereum’un sunduğu ürünlerin benzerlerini sunan Cosmos sizce DeFi noktasında yeni tercih olabilir mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum ETH Fiyat Analizi 25.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (25.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum (ETH)’u inceleyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde yine bir ETH analizi yapmıştım. Ancak grafik üzerindeki göstergeler değiştiği için güncelleme isteği duydum. Bir önceki Ethereum Fiyat Analizi yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Ethereum (ETH) fiyat grafiği 25.10.2020. 1 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Eğer yukarıda bahsettiğim bir önceki Ethereum fiyat analizi yazımı incelediyseniz şu anki grafikle arasında bazı farklar olduğunu görmüşsünüzdür. Bir önceki grafikte direnç olan bölgelerimiz burada destek görevi görmekte. Önceki analiz yazılarımda desteklerin direnç veya tam tersi dirençlerin destek olabileceğini belirtmiştim. Burada da dirençlerin desteğe dönüşmesi söz konusu.

Şuan fiyat için net bir yön belirtmek pek doğru değil açıkçası. En azından bu zaman dilimi için. Ancak genel anlamda bakarsak Ethereum için henüz yükseliş trendi son buldu diyemeyiz. Bu grafik özelinde konuşursak 402-403$ bölgesinde desteği iki defa test etmiş durumda. Unutmayın ki bir destek veya direnç ne kadar test edilirse o kadar zayıflar. İki test için bu destek bölgesi zayıfladı diyemeyiz. İleriki dönemde daha fazla test gerçekleşirse bu destek bölgesi için tehlike çanları çalmaya başlar.

Son olarak bir RSI trendi de bulunmakta. Burada küçük bir bilgi de vermek istiyorum. Genelde benim gözlemlediğim RSI’da oluşan trend kırılımı fiyattaki büyük hareketten önce gerçekleşiyor. Bundan dolayı fiyatta bir kırılım beklentimiz var ise RSI değerini takip etmek daha önemli hale geliyor.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Compound Token COMP Fiyat Analizi 24.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Compound Token’ı inceliyoruz (24.10.2020). COMP fiyat grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Decentralized Finance veya daha tanınır ismiyle DeFi projeleri kripto piyasasında deyim yerindeyse bir fırtına gibi esmişlerdi. Bu DeFi projelerinden biri de Compound Token (COMP)’du. Hatta o zamanlar fiyatı Ethereum (ETH) ile yarışıyordu. Ancak DeFi’nin popüleritesini yitirmesinden COMP da payına düşeni aldı.

Compound Token COMP fiyat grafiği 24.10.2020. 60 dakikalık grafik veriler FTX borsasına aittir.

Geçtiğimiz haftaki yükselişler COMP’ta da kendini gösterdi. Fiyatı 93$ seviyesinden başlayarak 100$’ı aştı ve 107.5$ seviyesini gördü. Grafikte şuan için önemli destek ve direnç noktalarını gösterdim. Direnç noktasını test ettiğini görmekteyiz.

Yukarıda bahsettiğim yükselişi gerçekleştirirken ise bir trend oluşturduğunu görmekteyiz. Bu trendi fiyatın çok sayıda test etmiş durumda. Bunları belirttikten sonra beklentimi sunmak istiyorum. 16-19 Kasım tarihlerindeki çanak yapısını sol omuz olduğunu düşünüyorum. 19 Kasım’dan bugüne dek yapılan daha büyük çanak yapısını ise Baş olduğunu düşünüyorum. Evet grafikte bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonu oluştuğunu düşünmekteyim. Ancak benim beklentime göre henüz sağ omzun oluşmamış. Bahsettiğim trendi kırarsa fiyatın mavi bölgeye geleceğini düşünüyorum. Oradan alacağı tepki ile de TOBO formasyonunu tamamlamasını umuyorum. Beklentimin gerçekleşmesi için gereken ilk adım ise kırmızı bölge geçilmeden trendin kırılması. Trend kırıldığında COMP grafiğini daha yakından takip etmeye başlayacağım.


Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.